Zamknij

Dobra praca w Niemczech bez języka – czy to możliwe?

12.22, 24.08.2022 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Interesuje Cię wyjazd na zachód od naszego kraju, by zarobić większą sumę, ale nie jesteś pewien, czy praca w Niemczech bez języka jest możliwa? Zatem uspokajamy – są takie zawody, w których można bez większego problemu znaleźć zatrudnienie, nie znając niemieckiego. Co więcej, dają możliwość nauczenia się tego języka, a tym samym zwiększenie swoich kwalifikacji. Wszystkiego na temat pracy w Niemczech bez niemieckiego dowiesz się z naszego artykułu!

Praca w Niemczech bez języka – jak ją zdobyć?

Praca za granicą bez języka może wydawać się tylko marzeniem. W rzeczywistości jest inaczej, istnieją bowiem pracodawcy, którzy wśród szkoleń wstępnych zawierają również naukę niemieckiego. Jednym z nich jest agencja Promedica24, która nie tylko daje dostęp do licznych ofert pracy w Niemczech dla opiekunek osób starszych, ale również prowadzi wspomniane kursy językowe.

W praktyce oznacza to, że kandydat nie musi znać niemieckiego już na etapie wysyłania swojego CV. Agencja daje możliwość nauczenia się języka od podstaw lub wzięcia udziału w szkoleniu przygotowanym dla tych, którzy chcą zwiększyć swój poziom jego znajomości. Równie chętnie zatrudniają zatem osoby mówiące po niemiecku biegle, jak i te, które poznały tylko podstawy lub nie znają żadnego słowa w tym języku. Promedica24 organizuje kursy językowe w wielu miastach na terenie całej Polski oraz online, zatem każdy zainteresowany pracą może wziąć udział w szkoleniu. Agencja oferuje również dostęp do fiszek językowych, z którymi można douczać się samodzielnie.

Praca opiekunki w Niemczech bez znajomości języka – jak to wygląda?

Praca w Niemczech bez języka jako opiekunka osób starszych byłaby mocno utrudniona. Kontakt z seniorem i jego bliskimi jest bowiem bardzo istotny. Pomaga ustalić, jakie potrzeby ma podopieczny, co mu dolega – oraz zwyczajnie dotrzymać towarzystwa. Wystarczy jednak znajomość choć najbardziej podstawowych wyrażeń, by przeprowadzić lekką pogawędkę albo dowiedzieć się, czy senior jest głodny. Dlatego właśnie profesjonalne agencje pracy, takie jak Promedica24, oferują kandydatkom i kandydatom szkolenia językowe.

Co więcej, praca opiekunki w Niemczech bez znajomości języka nie wiąże się z tym, że pracownik zostaje pozostawiony „sam sobie”. Najlepsi pracodawcy zapewniają mu stałą opiekę, przydzielając koordynatora, który będzie gotowy do pomocy między innymi w razie kłopotów z komunikacją. W Promedica24 to tak zwani Care Menegerowie zapewniający całodobowe wsparcie.

Nie trzeba też obawiać się o samodzielną organizację wyjazdu, powrotu do kraju lub mieszkania. A nie ulega wątpliwości, że każda z tych sytuacji w przypadku pracy za granicą bez języka może być kłopotliwa. Najlepsze agencje zapewniają opiekunkom dojazd do domu seniora, w którym ta zamieszka razem z nim na czas wyjazdu. Nie musi zatem zajmować się żadnymi kwestiami formalnymi wymagającymi znajomości bardziej skomplikowanego słownictwa, takimi jak podpisanie umowy wynajmu mieszkania lub pokoju, opłacania rachunków czy kupowania biletów powrotnych z Niemiec. Opiekunki przechodzą również kompleksowe przyuczenie do wykonywania zawodu, w tym zasady opieki nad seniorem leżącym i otępiennym czy korzystania ze sprzętu ułatwiającego opiekę.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%