Zamknij

Jak urządzić kocią toaletę?

08.12, 04.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08.12, 04.01.2023

Toaleta to jeden z najważniejszych elementów wyprawki czworonożnego pupila. Każdemu właścicielowi zwierzaka zależy na tym, by zapewnić kotu odpowiednie warunki do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Zastanawiasz się, jak urządzić kocią toaletę? W tym poradniku podpowiadamy jaką kuwetę, żwirek i akcesoria wybrać, by zadbać o komfort zwierzaka oraz czystość w domu.

Gdzie powinna się znajdować kocia toaleta?

Zanim dowiesz się, jak urządzić kocią toaletę, musisz zdecydować, gdzie ją umieścić. Kuwetę należy postawić w odosobnionym miejscu, z dala od przejść, by zapewnić kotu spokój zawsze, kiedy zechce z niej skorzystać. Kocia toaleta nie powinna znajdować się w pobliżu miejsca, gdzie zwierzak jest karmiony. Najlepszym miejscem będzie łazienka albo przedpokój. 

Jaką kuwetę dla kota wybrać?

Rodzaj kuwety, na którą się zdecydujesz, może mieć znaczący wpływ na czystość Twojego domu, a także na komfort i zdrowie Twojego pupila. Istnieją dwa ogólne rodzaje kocich toalet:

  • otwarte – są idealne dla kotów, które nie mają nic przeciwko byciu wystawionym na widok publiczny podczas korzystania z kuwety.
  • z pokrywą  - zapewniają dodatkową prywatność i mogą być odpowiednie dla bardziej nieśmiałych kotów.

Jeśli wybierzesz zbyt małą kuwetę, może to utrudnić kotu wygodne korzystanie z niej, a w ostateczności może spowodować, że w ogóle nie będzie chciał w niej załatwiać swoich potrzeb. Najlepiej wybrać więc taką, która jest wystarczająco duża, aby pupil miał w niej dostateczną przestrzeń do swobodnego załatwiania potrzeb fizjologicznych. Na koniec upewnij się, że kuweta dla kota jest łatwa do czyszczenia.

Jaki żwirek dla kota wybrać?

Poszczególne rodzaje podściółek do kociej toalety różnią się grubością i materiałem, z którego są wykonane. Jeśli Twój pupil ma skłonność do alergii, warto zdecydować się naturalny żwirek dla kota w postaci bezpyłowego granulatu. Produkt doskonale wchłania wilgoć, zapachy oraz skutecznie hamuje rozwój bakterii. Strzałem w dziesiątkę jest także produkt glinki bentonitowej o zapachu lawendy, drzewa herbacianego, kociomiętki oraz mięty. Takie podłoża bardzo skutecznie pochłaniają płyny i przykre aromaty. Nie zapominaj, że zbrylowane fragmenty i odchody należy regularnie usuwać szufelką, a kuwetę uzupełniać.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Najważniejszym przedmiotem obok samej kuwety i żwirku są także dodatkowe akcesoria dla kota. W co zatem warto się zaopatrzyć? Oto najważniejsze elementy, które przydadzą się każdemu właścicielowi futrzaka.

  • łopatka – za jej pomocą bez problemu przeniesiesz odchody do pojemnika/worka;
  • neutralizatory/odkażacze - produkty zmniejszają brzydki zapach, wspomagają działanie żwirków higienicznych, zwiększają wydajność podściółki oraz skutecznie likwidują bakterie i grzyby.
  • mata pod kuwetę o strukturze plastra miodu - wyłapuje drobne granulki żwirku przed kuwetą, aby zapobiec ich rozsypaniu w pomieszczeniu.

Już wiesz, jak urządzić kocią toaletę. Mając na uwadze nasze wskazówki, możesz zapewnić swojemu kotu bezpieczne i higieniczne miejsce do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych. Jeśli szukasz sprawdzonego sklepu, w którym znajdziesz bogaty wybór żwirków, kuwet i kocich akcesoriów, koniecznie zapoznaj się z asortymentem sklep-psiakosc.pl.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%