Zamknij

Atrakcje dla dzieci i młodzieży z gminy Lubiewo podczas ferii zimowych. Co? Gdzie? Kiedy?

13:29, 08.01.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj
fot. archiwum, warsztaty teatralne w Bysławiu

Ferie zimowe w naszym województwie zaczynają się w tym roku już 14 stycznia. Dwutygodniowa przerwa od szkoły daje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Na jakie atrakcje mogą liczyć dzieci i młodzież z terenu gminy Lubiewo? Sprawdźcie, poniżej zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje.

Zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu ferii, na terenie gminy Lubiewo będą odbywały się półkolonie. Od 14 do 18 stycznia zajęcia zaplanowane są w Bibliotece – Centrum Kultury i Promocji w Lubiewie oraz świetlicach wiejskich w: Bysławiu, Bysławku, Płazowie i Minikowie. Wyjątkiem jest wtorek (15 stycznia) – tego dnia dzieci pojadą do Torunia (szczegóły poniżej) i na półkolonie można liczyć jedynie w Lubiewie.
Drugi tydzień ferii (21-25 stycznia) to zajęcia w Trutnowie, Suchej i Wełpinie. 25 stycznia (piątek) B-CKiP organizuje drugi wyjazd do Torunia – tego dnia zajęcia przewidziane są tylko w Wełpinie. Dodatkowo półkolonie organizowane są w świetlicach wiejskich:
  • w Klonowie – 21 i 22 stycznia (poniedziałek i wtorek)
  • w Lubiewicach – 23 i 24 stycznia (środa i czwartek)
Półkolonie zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu, niezależnie od miejsca, będą trwały od godziny 10.00 do 14.00. Na jakie atrakcje mogą liczyć ich uczestnicy? Na przykład w programie półkolonii w Lubiewie są m.in. ognisko z kiełbaskami, zajęcia sportowe, warsztaty teatralne czy kulinarne. W Bysławiu planowana jest nocka w świetlicy, pokazy papierowego teatrzyku kamishibai, planszowe rozgrywki oraz tworzenie prac przestrzennych. W Klonowie i Lubiewicach będą czekały m.in. filcowanki na mokro, gry planszowe, zajęcia plastyczne lub po prostu czas na swobodną zabawę. Dzieci z Minikowa także będą mogły spędzić noc w świetlicy. W każdej ze świetlic nie zabraknie tematycznych warsztatów i zabaw przy grach planszowych.
 
Wyjazdy do Torunia i Bydgoszczy. Dla kogo i kiedy?
Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji oprócz półkolonii organizuje także trzy wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Pierwszy z nich odbędzie się we wtorek, 15 stycznia. Dzieci od lat 7 z Bysławia i okolic (Bysławek, Minikowo, Płazowo i Wełpin) mogą wziąć udział w wycieczce do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Wyjazd spod świetlicy wiejskiej w Bysławiu o 7:15, powrót około 15.30. Drugi termin takiej samej wycieczki to 25 stycznia (piątek). Tym razem organizowana będzie dla dzieci z Lubiewa i okolic (Trutnowo, Lubiewice, Klonowo i Sucha). Wyjazd o 7:15, tym razem spod B-CKiP w Lubiewie. Koszt wycieczki dla jednego dziecka to 20 zł, resztę dofinansowuje gmina.
21 stycznia (poniedziałek) zaplanowano z kolei atrakcję dla młodzieży 13+. Tego dnia odbędzie się wyjazd do Olimpic Bowling Center w Hali Łuczniczka (Bydgoszcz). Koszt: 10 złotych, zbiórka przed B-CKiP o 9.30, powrót około 15.30.
Na wszystkie wymienione wyżej wycieczki obowiązują wcześniejsze zapisy. Swoje uczestnictwo można zgłosić bezpośrednio w B-CKiP (Lubiewo, ul. Wincentego Witosa 1) lub telefonicznie: 512-864-195.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone