Zamknij

Raciąż: W jeziorze odnaleziono ciało mężczyzny

13:26, 26.08.2019 | K.T, fot. WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Skomentuj Fot. WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego
REKLAMA

Zgłoszenie do tucholskiej straży pożarnej wpłynęło wczoraj (25 sierpnia) po godzinie 14.00. Zaginął człowiek, który pływał w jeziorze Rudnica w Raciążu. W poniedziałek – 26 sierpnia – około godz. 8.00 rano odnaleziono ciało mężczyzny.

Jak informuje Arkadiusz Kroll, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi, zgłoszenie wpłynęło od osób postronnych wypoczywających przy wypożyczalni sprzętu wodnego, obok głównej plaży. Mężczyzna wszedł w tamtych okolicach do wody i przez dłuższy czas nie można było go zlokalizować.

Poszukiwania na wodzie 30-letniego mężczyzny zaczęły się około godziny 14.30 i trwały aż do zapadnięcia zmroku, mniej więcej do godziny 20.00. Kiedy na miejsce dotarli nurkowie, wykorzystano także sonar

– tłumaczy Kroll.

Na miejscu działały zastępy: JRG Tuchola, strażacy z Bydgoszczy i Torunia, a także OSP Raciąż. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli poza tym ratownicy z Wdeckiego WOPR oraz Grupa Prewencyjna WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego z Tlenia. Akcja miała być wznowiona dzisiaj rano. Jak relacjonuje Kroll tuż przed jej rozpoczęciem osoby postronne zgłosiły, że bardzo blisko miejsca, które wskazano w dzień poprzedni, widoczna jest głowa mężczyzny. Jego ciało odnaleziono około 8.00 rano.

Zbieramy więcej informacji. Szczegółowe ustalenia znajdziecie w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

XX

0 2

Boże kto to? 22:58, 26.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jawesjawes

1 0

Nie podają żadnych danych. 08:13, 27.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz