Zamknij

Został dwukrotnie postrzelony. Leżał niedaleko szkoły

09:40, 04.01.2018 | E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Elżbieta Doniecka

20 grudnia Joanna i Stanisław Swinarscy odebrali telefon od kobiety, która zgłosiła, że niedaleko szkoły w Lińsku leży pies. Z początku wydawało się, że mógł zostać potrącony przez samochód. Prześwietlenie wykazało, że został dwukrotnie postrzelony, a jeden ze śrutów wciąż tkwi w jego ciele. Policja szuka sprawcy. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi więzienie.

Jest niewielki, biały w brązowo-czarne łaty. Może mieć około 2 lat. Kuleje, prawą, tylną łapę wciąż trzyma w górze. Mimo że kilkanaście dni temu ktoś wyrządził mu krzywdę, psiak macha z ufnością ogonem, widząc swoich nowych opiekunów, Joannę i Stanisława Swinarskich, założycieli i działaczy Fundacji Ochrony Zwierząt Pia Causa. Trafił do nich kilka dni przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia, 20 grudnia. Byli wówczas na zakupach w Chojnicach. Zadzwoniła do nich kobieta, która znalazła ranne zwierzę. Przypuszczała, że psiak mógł zostać potrącony.

- Jego znalezienie nie było łatwe. W szkole usłyszeliśmy że kręcił się on tu już od kilku dni. Nie był widoczny z drogi. Leżał za drzewem - wspomina Stanisław Swinarski.

Zabrali psiaka do weterynarza w Czersku. Stwierdził on, że zwierzę ma złamaną kość udową. Zalecił rentgen. Prześwietlenie wykonała lekarka z Sucumina. Okazało się, że pies... został dwukrotnie postrzelony! Jeden śrut przeszył jego ciało na wylot, uszkadzając kręgosłup. Drugi utkwił, trzeba było usunąć go operacyjnie.

Weterynarz z początku nie dawała gwarancji, że pies przeżyje. Dzisiaj zwierzak jest już w lepszej kondycji. Swinarscy na sesji Rady Gminy Śliwice nie szczędzili gorzkich słów pod adresem urzędu. Nie mogli dodzwonić się 20 grudnia do urzędników. Dlaczego? To wyjaśnił nam Daniel Kożuch, wójt gminy Śliwice. Szczegółowo o tej sprawie piszemy w nowym "Tygodniku Tucholskim".

Policjanci z Posterunku Policji w Śliwicach prowadzą dochodzenie mające na celu ustalenie osoby, która postrzeliła zwierzę.

(E.D.)
REKLAMA

Komentarze (1)

SprawiedliwiSprawiedliwi

2 0

Jak Cie dorwa niech ci lub wam zrobia to samo skurw.... 20:53, 05.01.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone