Zamknij

niedziela, 15.07, godz. 9.00

Tuchola, plac Wolności

Motoserce to cykliczna, ogólnopolska akcja zbiórki krwi. Swoją działalnością chce zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Dodatkowo akcja ma na celu przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. Tegoroczne spotkania to już X edycja ogólnopolskiej zbiórki.

Do Tucholi, za sprawą klubu motocyklowego Aurochs Tuchola, Motoserce zawita po raz drugi. Impreza rozpocznie się o godz. 9.00, 15 lipca, na tucholskim rynku. Na najmłodszych będą czekały liczne atrakcje, zaplanowano m.in. malowanie twarzy, animacje i wiele konkursów, a także zabawy na dmuchańcach. W programie znalazły się również pokazy walk rycerskich przygotowane przez Drużynę spod Starych Dębów, a gościnnie pojawi się Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Dragon. Kolejną z atrakcji będzie strongman show, który zaprezentują Sławek Toczek i Jarek Dymek. Na scenie pojawią się też zespoły muzyczne. Organizatorzy przygotowali oprócz tego pokazy: taneczne – popping, „Kangoo Jumps Tuchola” i „Jumping Frog Tuchola”. Zwieńczeniem imprezy będzie parada motocyklowa ulicami miasta, która rozpocznie się około godz. 15.00.

Najważniejszy tego dnia będzie jednak krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy. Organizatorzy podkreślają, że krew, to najcenniejszy dar życia, którym możemy podzielić się z drugim człowiekiem. Dodatkowo wśród osób oddających krew zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone