Zamknij

Nie tylko dla nerdów! Letni gamesroom w parku

14:25, 29.08.2021 | K.T
Skomentuj
REKLAMA

Klub K20 wyciągnął w Tucholi na światło dzienne szeroko pojętą kulturę fantasy i pokazał ludziom, że to bardzo interesujący temat. Ekipa zapalonych graczy tym razem pojawiła się w parku Zamkowym. Szybko zgromadzili wokół siebie mieszkańców, którzy chcieli zagrać w interesujące planszówki i poznać świat gier RPG.

Tucholski Ośrodek Kultury rozpoczął realizację drugiego etapu działań w ramach programu „Dom Kultury + inicjatywy lokalne 2021”. W pierwszej połowie roku przeprowadzana była szczegółowa analiza potrzeb kulturalnych. Potem ogłoszono konkurs, którego zasady można przedstawić w prosty sposób: mieszkańcy zgłaszają pomysły i chęć zorganizowania imprez, a TOK w ramach projektu współfinansuje wydarzenia i pomaga w sprawach technicznych. Z terenu gminy Tuchola przedstawiono 4 inicjatywy, pierwsza z nich już została zrealizowana – w sobotę (14 sierpnia) w parku Zamkowym stanął letni gamesroom. Organizatorem imprezy o nazwie „Planszówki Zamkowe” był Klub K20 znany w mieście z tego, że razem z TOK-iem są twórcami lokalnego konwentu fantastyki Wizard Games.

Chcemy łączyć "pozytywnych wariatów"

W najprostszy sposób: gamesroom to miejsce, do którego można przyjść, poznać ludzi i zacząć z nimi grać w gry. Ludziom brakuje spotkań, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Tu, na świeżym powietrzu, nareszcie była okazja, żeby się zobaczyć. Oczywiście mieliśmy gry familijne, całe rodziny bawiły się razem z nami. Natomiast główną grupą docelową jest dla nas młodzież, młodzi dorośli. Część gier jest skomplikowana, ale dzięki temu rozgrywki stają się niezwykle wciągające

– opisuje Marcin Drewek z Klubu K20, jeden z głównych inicjatorów "Planszówek Zamkowych".

Rozgrywki trwały praktycznie przez cały dzień (od godziny 10:00 do 18:00), a chętnych do spróbowania swoich sił ani przez moment nie brakowało.

To tylko fragment artykułu. Całość przeczytasz jedynie w najnowszym "Tygodniku Tucholskim".

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%