Zamknij

Plaża w Bysławiu otwiera imprezowy sezon! Już w sobotę Indiański Dzień Dziecka

11:30, 26.05.2021 | K.T
Skomentuj Fot. nadesłane
REKLAMA

Jeśli zacząć imprezowanie po wielomiesięcznej, pandemicznej przerwie, to tylko w Bysławiu! W tym roku z okazji święta wszystkich dzieci nad jeziorem pojawią się Indianie. Co będzie działo się wokół tradycyjnego tipi? Czy uczestnicy wydarzenia znajdą... złoto?

Plaża nad Jeziorem Bysławskim z wydarzeniami kulturalnymi kojarzy się już nie tylko mieszkańcom gminy Lubiewo, ale i wielu osobom z sąsiednich miejscowości, chociażby Tucholi, Cekcyna czy Gostycyna. Nie dziwi więc zbytnio fakt, że sezon na imprezy plenerowe w powiecie tucholskim na dobre zostanie otwarty właśnie w Bysławiu! To tam Biblioteka – Centrum Kultury i Promocji Gminy Lubiewo organizuje Indiański Dzień Dziecka. Wydarzenie wystartuje już w najbliższą sobotę (29 maja) o godz. 15:00. Dzień Dziecka to jedna z cyklicznych imprez B-CKiP. W tym roku bysławską plażę odwiedzi grupa Tatanka Art. i rozbije swój indiański obóz z prawdziwym tipi!

Jakie atrakcje przewidziano? W tradycyjnym namiocie będzie można zobaczyć jego pełne wyposażenie, a także nauczyć się indiańskich pieśni i tańców. Jeden z punktów programu mówi nawet o... płukaniu złota! Poza tym przewidziano malowanie twarzy, gry i zabawy, a także kiermasz indiańskiego rękodzieła. A to jeszcze nie wszystko. Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach tworzenia łapaczy snów oraz indiańskich opasek. Na scenie zadebiutuje z kolei średni zespół tańca współczesnego B-CKiP.

Jak to bywa na takich imprezach, tak i w tym roku nie zabraknie: dmuchańców, konkursów z nagrodami oraz regionalnych stoisk. Widzimy się w sobotę!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%