Zamknij

Cekcyn: Upleć wianek i wygraj nagrodę!

14:48, 26.06.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Podczas tegorocznej Nocy Świętojańskiej w Cekcynie odbędzie się konkurs na wianek świętojański. Każdy może wziąć udział i zawalczyć o nagrody! Jakie atrakcje zaplanowali organizatorzy imprezy?

W sobotę, 29 czerwca podczas świętojanek w amfiteatrze Cekcynie nie zabraknie tradycyjnych, obrzędowych tańców z ogniem i wiankami czy puszczania wianków na wodę. W tym roku zaplanowano również przedstawienie – grupa teatralna z Gminnego Ośrodka Kultury w Cekcynie opowie współczesną historię „Kopciuszka”. Wśród atrakcji zaplanowano warsztaty wyplatania wianków jak i wisiorków słowiańskich. Odbędą się rozgrywki strzeleckie o tytuł Króla Strzelców Nocy Świętojańskiej, wspólne tańce integracyjne („Belgijka” i „Żywiołak”), jak i biesiada świętojańska przy ognisku i dźwiękach gitary. W amfiteatrze będzie można też co nieco zjeść – organizatorzy przygotowują stoisko gastronomiczne. Start imprezy o godz 20.00.

Upleć wianek, wygraj nagrodę

Nowością tegorocznych Świętojanek w Cekcynie jest konkurs na wianek. W poprzednich latach wianki przygotowywały sołectwa, a teraz każdy mieszkaniec gminy Cekcyn może wziąć udział. Nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych. Wystarczy upleść jeden wianek świętojański na wodę lub na głowę i przynieść 29 czerwca do godz. 19.30 do amfiteatru nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim. Praca powinna być wykonana ze świeżego materiału roślinnego, dobranego zgodnie z tradycją Nocy Świętojańskiej. Używanie sztucznych kwiatów jest zakazane. Wianek na wodę musi - rzecz jasna - unosić się na jej powierzchni. Powinien też mieć przymocowaną jedną lub więcej świec. Wianki w drugiej kategorii uczestnicy prezentują na własnych głowach. Do pracy konkursowej należy dołączyć imię i nazwisko autora oraz numer telefonu. Komisja weźmie pod uwagę estetykę projektu, oryginalność pomysłu, nawiązanie do tradycji, dobór materiału i zgodność z regulaminem (który jest dostępny na www.cekcyn.pl). Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się podczas świętojanek około godz. 21.00-21.30.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone