Zamknij

"Poczytalnia" w majówkę na rynku. Potrzebne wasze książki!

14:30, 18.04.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Powstaje nowa inicjatywa w Tucholi i każdy może przyłączyć się do jej tworzenia! Masz w domu książki, katalogi czy czasopisma, które nie są Ci już potrzebne? Przynieś je do Tucholskiego Ośrodka Kultury – Dom Nurtów Artystycznych „zbuduje” na rynku „Poczytalnię”.

Na plakacie promującym nowe wydarzenie kulturalne czytamy: „przygarniemy niechciane książki, katalogi i czasopisma. I już ich nie oddamy”. Co więc stanie się z zebranymi zbiorami? Na rynku w Tucholi, 4 i 5 maja w godzinach 9.00-13.00, będzie funkcjonowała „Poczytalnia” i to właśnie do jej stworzenia potrzebna jest pomoc mieszkańców.

„Poczytalnia” to kreatywna poczekalnia, w której można usiąść, poczytać książkę lub gazetę, wypić kawę, herbatę i porozmawiać na temat różnych zjawisk zachodzących np. w kulturze, sztuce czy społeczeństwie. W trakcie wydarzenia zabrzmi muzyka na żywo w wykonaniu młodych muzyków, a na sztalugach zaprezentowane zostaną obrazy i fotografie młodych artystów. Dodatkowo, obok ogródka „Poczytalni” pojawią się takie punkty, jak pracownia filcarki Brygidy Wolańskiej, minifoodtrack „Agusia Cafe” czy stoisko tucholskiej księgarni BookBook

– tłumaczy Agnieszka Joppek z Tucholskiego Ośrodka Kultury i Domu Nurtów Artystycznych.

Książki do 30 kwietnia do TOK-u
„Poczytalnia” ma być swoistym „skrótem” między człowiekiem a człowiekiem oraz człowiekiem a kulturą, tworzyć będzie klimat kawiarenki artystycznej w centrum miasta. Autorem nowego projektu jest DNA – Dom Nurtów Artystycznych, czyli kameralna grupa osób zaangażowanych kulturalnie i społecznie. Książki, które mają wypełnić „Poczytalnię”, można przynosić do Tucholskiego Ośrodka Kultury, do impresariatu – biura nr 3. Materiały będą przyjmowane do 30 kwietnia włącznie w godzinach 09.00-15.00, tel. kontaktowy: (52) 334-33-88 wew. 27.
 
Książek do "Poczytalni" przybywa codziennie, ale nigdy nie będzie ich za dużo:

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarekMarek

1 2

Co tam te butelki robia? 17:16, 19.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone