Zamknij

Konkurs LEGO w Tucholi: Młodsi konstruktorzy zaskoczyli nas wyobraźnią ZDJĘCIA

11:45, 18.01.2019 | Tekst i fot. (pp)
REKLAMA
Skomentuj

Byli „Młodzi konstruktorzy”. Tych można nazwać więc „młodszymi”. Tym razem uczniowie zerówek z tucholskich szkół stanęli do pojedynku z zebranymi z kompletnie różnych kompletów klocków LEGO.

„Młodzi konstruktorzy” to inicjatywa Karola Dąbrowskiego, nauczyciela ze Szkoły Podstawowej nr 3 Tucholi, która opiera się na klockach LEGO. Jego zdaniem popularne klocki znakomicie wpływają na wyobraźnię nie tylko dzieci i co ważne potrafią oderwać uwagę od ekranów smartfonów i komputerów. Mogą być też ciekawym sposobem na integrację, a nawet nieść ze sobą elementy rywalizacji. Tucholska „trójka” z Dąbrowskim na czele i wsparciu medialnym „Tygodnika Tucholskiego”, zorganizowała już w ubiegłym roku turniej, w którym dzieciaki puszczały wodze fantazji i ze zdekompletowanych klocków budowały cuda. Wówczas do pracy z klockami zabrali się uczniowie klas trzecich.

Od bajek po... wojnę światową

Teraz przyszedł czas na drugą edycję konkursu „Młodzi konstruktorzy” a przed interesującą próbą stanęli jeszcze młodsi, tym razem reprezentanci zerówek ze szkół w Tucholi. Przed jurorami, wśród których oprócz organizatora Karola Dąbrowskiego znaleźli się Krzysztof Karnowski (nauczyciel SP 3 w Tucholi) oraz Piotr Paterski (redaktor naczelny „Tygodnika Tucholskiego” dzieci prezentowały swoje nawiązania m.in. do bajek, czy innych „podejrzanych” przez siebie interesujących elementów, które podpowiadała im wyobraźnia...

W konkursie udział wzięli i zwyciężyli w nim:

Wiktor Resmer (SP 1) – I miejsce

Szymon Matusik-Próchenko – (SP 3) – II miejsce

Tomasz Ulanowski – (SP 1) – III miejsce

Hubert Ryzop (SP 1)

Wiktor Chechła (SP 1)

Marcel Sreberski (SP 1)

Miłosz Żabiński (SP 3)

Paweł Stech (SP 3)

Oliwia Koślińska (SP 5)

Maksymilan Gliniecki (SP 5)

Aleksander Urbański (SP 2)

Oliwier Napiontek (SP 2)

Hubert Piatkowski (SP 2)

Remigiusz Czajka (SP 2)

Wiktor Prusiński (SP 3)

Budowle, które podpowiedziała im wyobraźnia były niezwykle interesujące, a niekiedy też zaskakujące. Pełną relację znajdziesz w najnowszym wydaniu "Tygodnika", które aktualnie jest w sprzedaży.

(Tekst i fot. (pp))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone