Zamknij

W sobotę: Zatańcz lub podziwiaj. Breakdance w Tucholi

17:41, 12.10.2018 | P.P
REKLAMA
Skomentuj

Unikatowa na skalę powiatu tucholskiego impreza zajmie zajmie całe sobotnie popołudnie. Jej charakter powinien przyciągnąć uwagę nie tylko fanów tego konkretnego rodzaju tańca czy hip-hopu.

Break a leg” oznacza w języku angielskim... złamać nogę. Tancerze, których umiejętności będzie mogli podziwiać w sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi, nie będą zmuszeni do tak radykalnych poświęceń. To hasło bowiem nawiązuje do samego breakdance, czyli stylu tańca, który jest temat wydarzenia, które zadebiutuje na mapie naszego miasta. Mowa I Ogólnopolskich Zawodach Tańca Breakdance, które koordynują tucholanie: Agnieszka Joppek z Tucholskiego Ośrodka Kultury oraz Tomasz Kozłowski (Bboy Sziwa), który o fascynacji breakdance na łamach „Tygodnika Tucholskiego” opowiadał już... 10 lat temu.

To zawody otwarte. Zgłoś się

W ostatnim numerze „Tygodnika” przedstawiliśmy postaci, które poprowadzą imprezę czy będą podczas niej sędziować. Ich sylwetki znajdziecie też TUTAJ (KLIK) Wśród nich są doświadczeni, nagradzani b-boye, nauczyciele swojego „fachu”, propagatorzy hip-hopu. Już taki zbiór osobowości może przyciągnąć wielu młodych fanów tej kultury. Przede wszystkim jednak magnesem powinien być... udział w samych zawodach, bo takie możliwości dają organizatorzy zawodów. Zgłosić do nich może się absolutnie każdy mniej lub bardziej doświadczony b-boy lub oczywiście b-girl. Jak to zrobić? Rejestracja możliwa jest już teraz tylko osobiście w dniu zawodów w hali widowiskowo-sportowej, czyli w miejscu, gdzie impreza odbędzie się. Co ważne, przed zgłoszeniem obowiązkowe jest zapoznanie się z regulaminem, który można znaleźć na wyżej wskazanych stronach. Podkreślmy – uczestnicy walczą w zawodach o konkretne nagrody finansowe. Zwycięzca zgarnie 1000 zł i puchar burmistrza, który jest patronem honorowym przedsięwzięcia. W przypadku drugiego miejsca należy spodziewać się 600 zł, trzeciego – 400 zł. Także w tym przypadkach zapowiadane są puchary.

Graffiti na żywo

Zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 15.00, jednak osoby, które chcą się zarejestrować w ich dniu powinny pojawić się wcześniej, bo rejestracja rozpocznie się o godz. 13.30. Czas trwania całości uzależniony jest od liczby uczestników, ale samego finałowego pojedynku tancerzy można spodziewać się nawet w godzinach wieczornych. Warto dodać, że w trakcie turnieju będziemy mieli możliwość oglądać na żywo, jak powstaje graffiti, które wykona Olgierd Szopiński, uczeń II klasy LO w Chojnicach. Olgierd od 4 lat zajmuje się graffiti, od niedawna również animacją komputerową. Jest pasjonatem kultury hip-hop. Jest też autorem murali w wielu miastach Polski, happeningów artystycznych, współautorem graffiti w chojnickim Parku Tysiąclecia.

Organizatorami zawodów tańca breakdance w Tucholi są: Tucholski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tucholi.

(P.P)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone