Zamknij

Dożynki gminne w Iwcu - ZDJĘCIA

15:40, 13.09.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Dożynki gminne odbyły się w tym roku w Iwcu.

Podczas dożynek gminnych w Iwcu wiele mówiono o suszy i mizernych plonach, które udało się zebrać. Mimo trudnej sytuacji gospodarze dziękowali za zbiory podczas mszy świętej, ale i pomagali swoim sąsiadom z Kruszki, którzy w wyniku pożaru stracili i dobytek, i plony.

Tegoroczne dożynki gminy Cekcyn w sobotę, 8 września zorganizowano w Iwcu. Początkiem obchodów była uroczysta msza święta w miejscowym kościele. Podczas nabożeństwa Jacek Brygman, wójt gminy Cekcyn mówił m.in. o mizernych plonach, które zebrano w tym roku. Przyczyną jest susza, która dała się rolnikom we znaki. Są jednak w gminie Cekcyn gospodarze, którzy nie tylko zebrali kiepski plon, ale potem niemal całkowicie go stracili - państwo Anna i Janusz Ryżkowie z Kruszki. Wójt dziękował mieszkańcom i strażakom za okazaną pomoc i podkreślał, że będzie ona potrzebna nadal. Na placu przy remizie jeden ze strażaków OSP Iwiec w imieniu sołtysa Jana Kuźnika zbierał pieniądze do puszki na pomoc pogorzelcom.

Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć. Na naszym facebooku można znaleźć również film z występu dzieci Szkoły Podstawowej w Iwcu.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone