Zamknij

Kęsowo: Wesele, jakiego nie było! ZAPOWIEDŹ WIDOWISKA

12.47, 10.10.2022 Kamil Tajl Aktualizacja: 13.11, 10.10.2022
Skomentuj Już w piątek (14 października) o godzinie 19:00 w WDK w Kęsowie będzie miał miejsce interaktywny spektakl teatralny ze śpiewem i tańcami. Grafika WDK
REKLAMA

W Kęsowie czas na wyjątkową zabawę! Już w piątek (14 października) o godzinie 19:00 odbędzie się spektakl pt.  "Wesele w Kęsowie 60 lat temu". Mamy sporo szczegółów.

Zarówno Wiejski Dom Kultury, jak i Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zapowiadają, że szykuje się prawdziwy hit. Obie instytucje w pełnym entuzjazmie zapowiadają: "Na ten moment czekaliśmy kilka ostatnich lat! Będzie to pierwszy spektakl teatralny w gminie Kęsowo z udziałem widowni jako... gości weselnych!". Przygotowania w ostatnich tygodniach zintensyfikowano i zakrojono na szeroką skalę, a efektem końcowym jest widowisko pn. "Wesele w Kęsowie 60 lat temu".

Już w piątek (14 października) o godzinie 19:00 w WDK w Kęsowie będzie miał miejsce interaktywny spektakl teatralny ze śpiewem i tańcami przypominającymi o dawnej obrzędowości weselnej, która miała miejsce na terenie gminy Kęsowo.  Jak zapowiada Kamila Zimorska z GBP aktorami są mieszkańcy z okolicy. To właśnie Kamila Zimorska napisała scenariusz kęsowskiego "Wesela". Powstał on pod wpływem inspiracji – po konkursie literackim przeprowadzonym dla młodzieży. Opiekę reżyserską sprawuje z kolei Łukasz Sajnaj z Chojnickiego Centrum Kultury. O oprawę muzyczną zadba zespół Kanka Franka związany z... Suwalszczyzną! Małgorzata Makowska (harmonia pedałowa) i Magdalena Balewicz (bęben obręczowy) wykonują tradycyjną muzykę właśnie z tego regionu Polski. Pasjonatki folkloru przemycają elementy niematerialnego dziedzictwa, tj.: muzykę, tańce, śpiewy, elementy obrzędów do współczesnego świata, co umożliwia słuchaczom i uczestnikom potańcówek podróż do lat młodości ich dziadków czy pradziadków.

Strój i zaproszenia

Co ważne, aby wszyscy mogli poczuć klimat około lat 50., obowiązującym w Kęsowie będzie strój z połowy XX wieku. Dlatego wszyscy mężczyźni zasiadający na widowni muszą pojawić się w garniturach, natomiast kobiety – w rozkloszowanych sukienkach z dekoltem w łódkę lub w ołówkowych garsonkach. Uczestnictwo w "Weselu" jest darmowe, ale należy spełnić dwa warunki. Pierwszym jest wspomniany strój, drugi to posiadanie zaproszenia (do odebrania w WDK), które jest jednocześnie biletem wstępu na widowisko.

Przed spektaklem odbywają się warsztaty z sensoplastyki i papieroplastyki dla dzieci i młodzieży przeprowadzane przez Alicję Wiślińską-Kornacką. Dzieła, które powstają, staną się elementami scenografii teatralnej. Z kolei warsztaty muzyczne prowadzi zespół Kanka Franka.

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie realizuje wraz z mieszkańcami projekt Biblioteczna Kuźnia Talentów w ramach programu "BLISKO". Instytucja na szeroko zakrojone działania otrzymała wysokie dofinansowanie – aż 50.000 zł.

Helena i Antoni na swoje wesele zapraszają mieszkańców za pośrednictwem takich telegramów.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%