Zamknij

Lubiewo: Ogólnopolski Ekologiczny Bieg Szlakiem Trzech Wież nad Borami ZDJĘCIA

15:05, 16.09.2019 | Jarosław Kania
Skomentuj
REKLAMA

Jak zawsze we wrześniu Lubiewo żyło cykliczną imprezą sportową. Mimo że totalnie zawiodła pogoda, wydarzenie biegowe wywołało uśmiechy nie tylko kibiców, ale też tych wpadających na metę. Deszcz tego dnia rządził i dzielił podczas XII Ogólnopolskiego Ekologicznego Biegu Szlakiem Trzech Wież nad Borami.

Z racji remontu dróg w tym roku 15-kilometrowa trasa wiodła nieco inną trasą niż we wcześniejszych edycjach. Start nastąpił też z innego miejsca – bliżej nie szkoły, ale urzędu gminy. Jak zauważyli sami zawodnicy z powiatu tucholskiego, z którymi „Tygodnik” przeprowadził szybkie rozmowy na mecie, trasa biegu była łagodna i przyjazna. Ponadto dla biegaczy sama pogoda – podkreślmy – na starcie była wymarzona. Umiarkowana temperatura i brak wiatru, nawet spadające krople z nieba stanowiły początek świetnego biegu. Dość rzec, że niektórzy biegacze z powiatu tucholskiego pobili rekordy życiowe, jak choćby Bogumił Cyron z Biegających Śliwic. Inni też mogli cieszyć się z własnych rekordów. 
 - To była świetnie wyznaczona trasa – opowiadał wyżej wspomniany sportowiec. - Nie było jakichś wielkich podbiegów, nie było wiatru w twarz. Nic, tylko biegać w takich warunkach. Dobrze sprawdziły się trzy punkty nawadniania; rywalizowaliśmy także na trzech premiach lotnych.

(...)

Wszystkie wyniki z podziałem na wszelkie kategorie można znaleźć na stronie elektronicznezapisy.pl. Wystarczy wejść w zakładkę „Wyniki” i znaleźć link do lubiewskiego biegu.

PEŁNĄ RELACJĘ Z BIEGU ZNAJDZIESZ W PAPIEROWYM WYDANIU "TYGODNIKA" - AKTUALNIE W SPRZEDAŻY

(Jarosław Kania)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz