Zamknij

Stowarzyszenia łączą siły: Grand Prix Borów Tucholskich dla biegaczy

14:02, 15.02.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj
O Grand Prix Borów Tucholskich podczas konferencji opowiadali: Izabela Stawiecka (Stowarzyszenie Przyjaciół Ocypla), Ireneusz Majkowski (Aktywni Kociewiacy), Przemysław Bloch oraz Michał Rytlewski (obaj Biegające Śliwice)

Trzy stowarzyszenia łączą siły i organizują cykl imprez biegowych. Pierwsze Grand Prix Borów Tucholskich wystartuje w Czersku, a finał odbędzie się podczas zdobywającej z roku na rok większą popularność – Śliwickiej Dyszki!

Konferencja prasowa odbyła się we wtorek (12 lutego) w czersku. O zupełnie nowym, sportowym przedsięwzięciu w naszym regionie opowiadali pomysłodawcy Grand Prix Borów Tucholskich, przedstawiciele trzech stowarzyszeń: Aktywni Kociewiacy, Biegające Śliwice i Przyjaciół Ocypla. Każde z nich jest organizatorem biegów, które mają już swoje tradycje. W tym roku organizacje połączyły siły i tworzą cały cykl biegowy.

Grand Prix Borów Tucholskich rozpocznie się 10-kilometrowym biegiem – Borowiacką Dychą. To zupełnie nowa impreza, która odbędzie się w Czersku. Na terenie naszego powiatu zorganizowane zostaną dwa wydarzenia sportowe wchodzące w cały cykl: dobrze znana Śliwicka Dyszka oraz Okonińska Pętla. Kalendarz wszystkich biegów przedstawiamy na grafice poniżej (materiały organizatora). W Grand Prix do przebiegnięcia będzie 57 kilometrów, aby być w nim klasyfikowanym trzeba wziąć udział w przynajmniej 4 biegach.

Szczegółowe informacje o Grand Prix Borów Tucholskich zamieścimy w "Tygodniku Tucholskim", który ukaże się 21 lutego.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone