Zamknij

Nie ma ligi, są zapowiedzi trenerów Tucholanki i Rawysa CEO

13:00, 17.03.2018 | (pp), Jarosław Kania, fot. Jarosław Kania
REKLAMA
Skomentuj

KPZPN potwierdził informację o przełożeniu pierwszych wiosennych meczów pierwszych klasy A drużyn z powiatu tucholskiego. Jak do rundy przygotowywały się nasze drużyny, czyli Tucholanka Tuchola i Rawys CEO Raciąż? Co z Myśliwcem Gostycyn?

W ten weekend nasza grupa klasy A rozgrywek piłkarskich miała rozpocząć wiosnę. Stało się inaczej, o czym napisaliśmy TUTAJ. Tymczasem w najnowszym numerze „Tygodnika Tucholskiego” znajdziesz obszerne i ciekawe wywiadami z trenerami drużyn, które przystępują do rundy wiosennej – Grzegorzem Ogiegło z Tucholanki Tuchola i Dariuszem Hoffmannem z Rawysa CEO Raciąż. Dowiesz się sporo na temat przygotowań, transferów i celów lokalnych klubów. Polecamy! Poniżej kilka fragmentów. W TT dostępnym w sprzedaży piszemy więcej o tym, dlaczego z gry w rozgrywkach zrezygnował Myśliwiec Gostycyn.

 

Fragment rozmowy z trenerem Tucholanki Grzegorzem Ogiegło (więcej w nowym, dostępnym numerze, w sklepach i na eprasa.pl):

Ogiegło: Prześladuje nas złe ustawienie na meczach w formacji obronnej. Zbyt często tracimy gole przy stałych fragmentach gry. Wynika to z braku umiejętności dokładnego pokrycia zawodników rywala. To na dziś największa bolączka. Oczywiście można by znaleźć inne niedociągnięcia, ale jeśli pokonamy tę główną słabość, będzie zdecydowanie lepiej

Tygodnik: Jak ocenia Pan miejsce Tucholanki w tabeli? [po rundzie jesiennej tucholska drużyna zajmuje 4 miejsce w swojej grupie klasy A – red.]

Idealnie odzwierciedla naszą grę. Zwróćmy uwagę: ze wszystkimi trzema ekipami stojącymi w zestawieniu wyżej od nas przegraliśmy. Szkoda, bo były to spotkania przegrane minimalnie. Meczu z Zawiszą nie trzeba komentować - tu główną, negatywną rolę odegrała psychika. W tym pojedynku na pewno padło zbyt dużo goli dla rywala. Ale i Zawiszę można pokonać, co udowodnił Rawys. Na pewno Fala Świekatowo i Zawisza będą najgroźniejsze i najbardziej skuteczne.

Kto odszedł z drużyny? Kogo przyjęliście w swoje szeregi do gry? Jak wygląda skład?

Odszedł do Cisa Cekcyn po wypożyczeniu z tego klubu Tomasz Słomiński. Nie mamy też już Szymona Szycy, który będzie grał w trójmiejskim klubie za względu na podjęcie studiów. Dominik Steinke nie mieścił się w składzie, też musiałem mu podziękować. Adrian Czapiewski powróci prawdopodobnie do LKS-u Kęsowo. Co do gry Michała i Mateusza Kocińskich, niczego pewnego nie mogę powiedzieć. Wrócił do nas po ciężkiej kontuzji Patryk Suchomski, dojdą też Karol Kowalski i z Myśliwca Gostycyn Szymon Reda.

 

Fragment rozmowy z trenerem Rawysa CEO Dariuszem Hofmannem (więcej w nowym, dostępnym numerze, w sklepach i na eprasa.pl):

Tygodnik: Co w takim razie trzeba byłoby poprawić? Jak ze skutecznością? Czemu Rawys traci bramki?

Hoffmann: Wielki minus to styl, w jakim tracimy bramki. W stosunku do obrazu gry - solidnego - straty goli przyprawiają, nazwijmy to umownie - o spory ból głowy. Najgorsza jest ta bezsilność, gdy w ten sposób rywal zdobywa przewagę, a nic nie można zrobić, by było inaczej. Musimy nad tym koniecznie popracować. Formacja obronna musi zanotować w lidze skuteczne poprawki.

Mówimy o silnym, ustabilizowanym składzie. Czy nastąpiły w nim jakieś zmiany?

Nie próżnowaliśmy w czasie między rundami. Wraz z trenerem Rafałem Pasińskim prowadziliśmy rozmowy z konkretnymi zawodnikami. Wskutek tego czterech graczy wzmocni nasz zespół: trzech z Myśliwca Gostycyn (Jarosław Kuligowski, Bartosz Kowalewski i Paweł Jakusz – Gostomski). Z Cisa Cekcyn pozyskaliśmy Szymona Schreibera. Po ciężkiej kontuzji wrócił Michał Mrugowski. Zamkniętej drogi nie mają też utalentowani juniorzy, którzy już się sprawdzili w sparingach – choćby Filip Czerwiński i Dominik Rybacki. Z drużyny odszedł Przemysław Lorbiecki. Dostał pozwolenie na poszukanie nowego zespołu ze względu na przyczyny osobiste i brak czasu na treningi.

((pp), Jarosław Kania, fot. Jarosław Kania)
REKLAMA

Komentarze (1)

ligowiecligowiec

0 0

to tucholanka i rawys grają w lidze???!!!!!!!!!!!!!!!!!! 21:27, 18.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone