Zamknij

Kręgle: Jarosław Przytarski drugi w Polsce!

14:26, 09.03.2018 | J.K., E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Od lewej: Andrzej Schmidt, Jarosław Przytarski i Edward Kuczkowski. Fot. Jarosław Kania

Turniej Miast to cykliczne, ogólnopolskie rozgrywki kręglarskie dla wszystkich. Tucholanie mają tu swoją mocną ekipę.

Sześć turniejów w sześciu miastach Polski (Brzesko, Leszno, Wronki, Gostyń, Puck i Sieraków); stu siedemnastu zawodników prezentujących różny styl gry, sposób kulania, stopień skupienia i siłę rzutu. Warto jeszcze dodać, iż również kobiety startują w tych zmaganiach na torach, jednak jest ich zdecydowanie mniej, a ponadto żadna z nich nie reprezentuje Borów. Łącznie w zawodach startują zawodnicy z 15 miast.

Reprezentacja Borowiaków składa się z następujących sportowców: Jarosława Przytarskiego, Andrzeja Schmidta, Edwarda Kuczkowskiego, Jacka Jeżewskiego, Pawła Ziółkowskiego i Mateusza Knittera. Na torach radzą sobie różnie, ale na pewno stanowią jedność jako zespół - w klasyfikacji miast znajdują się na wysokim, szóstym miejscu.

Ostatni turniej odbył się w wielkopolskim Gostyniu. Zwyciężył w nim Jarosław Przytarski (393 pkt.), za którym uplasował się Paweł Ziółkowski (389 pkt.). Andrzej Schmidt został sklasyfikowany na 16 pozycji z wynikiem 366 pkt. Drużynowo tucholanie pobili nowy rekord Tucholi (1148 pkt.).

- Ten rezultat jest też drugi w Polsce w tego typu rozgrywkach. Czujemy się mocni, choć w sporcie nie należy być nigdy zbyt pewnym siebie. Znamy jednak własną wartość i chcemy nadal być aktywni na torach. Kolejny Turniej Miast odbędzie się 24 marca w Pucku. Już się do tego startu skrzętnie przygotowujemy. Mamy jeszcze dla czytelników jedną ciekawostkę: Ewa Iwicka z Tucholi, obecna zawodniczka Czarnej Kuli Poznań otrzymała nominację na stanowisko trenerki kadry narodowej seniorek. Pełni tę funkcję już od początku sezonu

- mówi Edward Kuczkowski.

Podajemy klasyfikację generalną Turnieju Miast - pozycje punktowe tucholan. Po nazwiskach najpierw liczba kręgli, później liczba punktów. W całych rozgrywkach prowadzi Radosław Cwojdziński z Tarnowa Podgórnego. Zaraz za nim plasuje się tucholanin Jarosław Przytarski.

2. Jarosław Przytarski - 1485 - 515

19. Paweł Ziółkowski - 389 - 190

35. Edward Kuczkowski - 1074 - 65

40. Andrzej Schmidt - 709 - 55

42. Jacek Jeżewski - 1016 - 40

83. Mateusz Knitter - 359 - 5

(J.K., E.D.)
REKLAMA

Komentarze (1)

tretre

1 0

Brawo WY. 09:15, 10.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone