Zamknij

Dawid oddał szpik. Zachęca do tego innych

11:31, 21.07.2021 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

"Jest uwielbiana przez swoich przyjaciół i nauczycieli. Jest bardzo pomocna w klasie. Chodzi na lekcje gimnastyki i lubi się przebierać. Jej ulubione kolory to różowy i fioletowy. Lubi kolory tęczy oraz błyszczyki i brokaty, księżniczki i jednorożce" - piszą rodzice małej dziewczynki ze Stanów Zjednoczonych. Żyje dzięki Dawidowi Zielińskiemu z Małego Gacna, który oddał jej szpik.

W grudniu 2019 roku Dawid Zieliński z Małego Gacna oddał szpik dziewczynce ze Stanów Zjednoczonych. Uratował jej życie, co potwierdzają listy od jej wdzięcznych rodziców. "Twoja decyzja o oddaniu szpiku kostnego dała naszej [wówczas - przyp.red]. trzyletniej córce drugą szansę" - piszą dziś rodzice dziecka, które jeszcze dwa lata temu leżało w ciężkim stanie w szpitalu, a dziś chodzi do przedszkola i bawi się z innymi dziećmi. Jak każda dziewczynka lubi tęczę, brokat, księżniczki i jednorożce. Lubi też strażaków. Jej ulubioną zabawką w szpitalnej sali zabaw był wóz strażacki. Zawsze zabierała go ze sobą na salę zabiegową.  Dziś wie już od swoich rodziców, że to właśnie strażak dał jej szansę na to, by żyć bez bólu i choroby.

Dawid zachęca innych do oddawania szpiku.

- Jeśli dzięki mnie choć jedna osoba zapisze się do bazy dawców szpiku DKMS, będę szczęśliwy. To, że twój szpik może uratować życie to nie jest puste hasło. To prawda

- zaznacza strażak z Małego Gacna.

Tę historię opisujemy w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego". Zachęcamy do lektury, ale nie tylko. Namawiamy do rejestrowania się do bazy dawców szpiku DKMS. Na stronie internetowej www.dkms.pl można znaleźć wszystkie informacje na temat całej procedury oddawania szpiku. Stamtąd można też zamówić bezpłatny pakiet rejestracyjny.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

rowerrower

0 0

wielkie BRAWA!!! super. 14:00, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maxmax

0 0

SUPER POSTAWA !!!!! GODNA NAŚLADOWANIA👍❤️ 22:26, 24.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%