Zamknij
REKLAMA

Młodzież to przyszłość. Zgłoś swoje pomysły, wypowiedz się. We wtorek będzie okazja on-line

10:35, 21.04.2021 | P.P
Skomentuj
REKLAMA

27 kwietnia w godzinach popołudniowych odbędzie się wojewódzka konferencja, podczas której wszyscy chętni młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego będą mogli wypowiedzieć się i zgłaszać swoje pomysły do ogólnopolskiej "Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia". Wystarczy wcześniej zapisać się.

Wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w trakcie którego podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. W taki sposób, w skrócie, opisywana jest inicjatywa realizowana we wszystkich województwach, w tym kujawsko-pomorskim. Opiekują się nią i jest jej inicjatorem pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, podsekretarz stanu Piotr Mazurek.

- Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względy na poglądy - zachęca. Organizatorzy przedsięwzięcia tłumaczą, że młodzi ludzie będą mogli wypowiadać się w kilku sferach:

  • „edukacja i szkolnictwo wyższe”,
  • „rynek pracy i przedsiębiorczość”,
  • „społeczeństwo obywatelskie i kultura”,
  • „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”,
  • „zdrowie i sport”,
  • „ekologia i klimat”.

Konsultacje chętnych z województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się on-line w najbliższy wtorek (27 kwietnia) o godz. 17.00.  Chęć udziału w nich należy zgłosić do 26 kwietnia do godz. 12.00 poprzez internetową ankietę dostępną na stronie strategiadlamlodych5.webankieta.pl. Komplet informacji na temat tego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie gov.pl w zakładce "Dla Młodych". Więcej znajdziesz również na naszym portalu tygodnik.pl.
Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem - pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.

(P.P)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%