Zamknij

Rowerem lub pieszo. Nowa forma cekcyńskiego rajdu

11:56, 17.06.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Co roku rowerzyści przemierzali różne trasy wyznaczone przez organizatora rajdu CykloCekcyn. W tym roku forma wydarzenia się zmieniła. Do udziału zaproszeni są także miłośnicy pieszych wędrówek.

20 czerwca odbędzie się coroczna impreza pod nazwą CykloCekcyn. W tym roku będzie się ona odbywać pod hasłem "Cyklo and walk". Trasa do pokonania przez cyklistów ma długość 60 km. Piechurzy przemierzą 25 km. Organizatorzy proponują dodatkowo: rowerową trasę rodzinną (o długości 15 km) oraz rowerową trasę krajoznawczą z przewodnikiem (60 km).

4 trasy do wyboru

Rowerowa trasa na orientację liczy około 60 km. Szczegóły uczestnicy poznają, kiedy otrzymają instrukcje startowe (w teren wyruszą o godz. 10.00). Trasa zaliczana jest do Pucharu Borów Tucholskich. Swoją orientację sprawdzą także piechurzy. Przejdą około 25 km. Start o godz. 9.30. Trasa ta zaliczana jest do pucharu Długodystansowe Imprezy na Orientację jako TT (trudna), a także do Pucharu Borów Tucholskich i Pucharu Kociewia jako TZ (dla zaawansowanych). Rowerzyści, którzy zdecydują się na start na trasie rodzinnej, wyruszą o godz. 11.00 z Cekcyna i pojadą przez Kruszkę, Ostrowo, Lubińsk z powrotem do Cekcyna. Odcinek mierzy około 16 km i wiedzie drogami asfaltowymi o niewielkim ruchu samochodowym oraz leśnymi. Ostatnia trasa zaplanowana przez organizatorów dla cyklistów - krajoznawcza, przebiega od Cekcyna przez Nowy Sumin, Zalesie, Woziwodę, Nadolną Karczmę, Raciąż, Stobno, Małą Komorzę, Wymysłowo, Plaszkosz, Stary Sumin z powrotem do Cekcyna. Odcinek ma długość około 60 km i także wiedzie drogami asfaltowymi przy niewielkim ruchu samochodowym oraz leśnymi. Start o godz. 10.00. Biuro imprezy znajduje się w cekcyńskim amfiteatrze. Zapisy są możliwe od godz. 8.00

Trasy rodzinna i krajoznawcza są bezpłatne. Szczegóły na temat odpłatności na pozostałych odcinkach są dostępne w regulaminie. Uczestnicy powinni zameldować się na mecie rajdu najpóźniej o godz. 16.30. Szczegóły oraz regulamin dostępne są na www.cisowyfyrtel.pl. Imprezę organizują Fundacja Zrównoważonego Rozwoju Lokalnego "Cisowy Fyrtel" przy współpracy Towarzystwa Miłośników Ziemi Cekcyńskiej oraz gminy Cekcyn.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz