Zamknij

Gmina Kęsowo w oku kamery

16:02, 05.06.2020 | K.T
Skomentuj Kamery mają się pojawić m.in. w Żalnie: koło świetlicy i klubu seniora. Fot Lucyna Zdanowska
REKLAMA

Radni podczas przedstawiania pomysłu sugerowali, aby przygotować infrastrukturę i w miarę możliwości finansowych rozbudowywać system w kolejnych latach. Wójt tłumaczy, że w pierwszym etapie kamery pojawią się w Żalnie, Tuchółce i w części kęsowskiego parku.

O wybrykach chuligańskich na terenie gminy Kęsowo "Tygodnik Tucholski" informował już kilkukrotnie. Zniszczona mała infrastruktura na kąpielisku i placu zabaw w Żalnie. Połamane ławki i rozbite latarnie w parku w Kęsowie. Wulgaryzmy wymalowane w kęsowskim amfiteatrze. To tylko niektóre przykłady idiotycznych zachowań. Niestety, sprawcy najczęściej pozostawali bezkarni. W zeszłym roku, z inicjatywy sołtys Żalna Ewy Szczypiorskiej, zamontowano nawet dwie fotopułapki, aby lepiej zabezpieczyć teren tego sołectwa.

W czasie sesji Rady Gminy w Kęsowie już parę razy dyskutowano o tym, aby stworzyć system monitoringu z prawdziwego zdarzenia na terenie całej gminy, a przynajmniej kilku miejscowości. Na etapie tworzenia budżetu na 2020 r. zdecydowano nawet o rezygnacji z organizacji Pikniku Historycznego. Zaoszczędzone 19.000 zł miało być przeznaczone właśnie na monitoring.

To tylko fragment artykułu. Całość znajdziesz w "Tygodniku Tucholskim", który jest dostępny w Twoim sklepie lub na publico24.pl i eprasa.pl.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz