Zamknij

Klimatyzacja za 67 tys. zł. Dlaczego nie ujęto jej w projekcie?

12:51, 21.05.2020 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Przy ul. Kościuszki powstaje Powiatowe Centrum Wsparcia. Budowa jest już zaawansowana, tymczasem na ostatniej sesji dorzucono 98 tys. zł do inwestycji. Z początku mówiono, że cała ta kwota ma być przeznaczona na klimatyzację do sali konferencyjnej. W rozmowie z "Tygodnikiem" wicestarosta tłumaczy, że cena samej klimy jest niższa.

Podczas sesji 6 maja radni głosowali nad zmianami do budżetu. Jedna z nich dotyczyła zwiększenia wydatków o 98 tys. zł na utworzenie Powiatowego Centrum Wsparcia w Tucholi. W uchwale zapisano, że "zmiana podyktowana jest planowanym wykonaniem robót dodatkowych polegających na wykonaniu klimatyzacji sali konferencyjnej". O szczegóły dopytywał na sesji radny Jerzy Kowalik.

- Skąd bierzemy na to 98 tys. zł? Czy w projekcie nie jest ujęta klimatyzacja? Na czyj wniosek to zadanie się pojawiło?

- dociekał.

Wkład własny powiatu wzrósł dokładnie o 98.348,83 zł. Na pytania radnego odpowiadała skarbnik Zofia Łącka.

- Nie zostało to uwzględnione w pierwszej fazie projektowania, nie mamy klimatyzacji w tymże budynku. Ma ona dotyczyć tylko sali konferencyjnej, nie pomieszczeń osób pracujących z PCW. Jesteśmy w trakcie realizacji budowy, więc koordynator wystąpił do zarządu o zabezpieczenie tych środków. W przyszłości w sali konferencyjnej będą mogły się odbywać różne szkolenia, dlatego chcielibyśmy wprowadzić klimatyzację, jeśli państwo wyrażą na to zgodę. Środki pochodzą z nadwyżki budżetowej

- wyjaśniała.

Wszyscy radni zagłosowali za zmianami w budżecie.

Jakiego rodzaju klimatyzacja zostanie zamontowana w sali konferencyjnej PCW? Dlaczego nie ujęto jej w projekcie? W rozmowie z "Tygodnikiem" wicestarosta wyjaśnił, że cena samej klimy jest niższa - wynosi 67 tys. zł. Więcej na ten temat piszemy w nowym numerze!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz