Zamknij

(Nie)dokończona ścieżka. Rozmowy powiatu z PKP

12:58, 31.10.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Trwają prace remontowe na ulicach Świeckiej i Szklanych Domów w Śliwicach. Dlaczego ostatnio frezowano świeżo wylany asfalt? Kiedy zakończy się remont, skoro termin minął z końcem września? I co ze ścieżką rowerową do Śliwiczek?

O licznych zawirowaniach z przetargami, utraconym pierwszym dofinansowaniem i uzyskaniem kolejnej dotacji, mieszkańcy Śliwic doczekali się wyczekanego remontu ul. Świeckiej. Inwestycja kosztuje ponad 3 mln zł. Część pochodzi Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, wkład własny finansują Powiat Tucholski i gmina Śliwice. Do remontu dorzuca się też firma Wutkowski, która znajduje się przy drodze powiatowej. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z siedzibą w Świeciu. Termin zakończenia prac wyznaczono na 30 września. Remont wciąż jednak trwa.

- Na wniosek wykonawcy zgodziliśmy się na przedłużenie terminu. Myślę, że do połowy listopada prace powinny się zakończyć

– mówi Zenon Poturalski, wicestarosta powiatu tucholskiego.

Nierozstrzygnięta pozostaje kwestia przejazdu kolejowego. Ścieżka rowerowa kończy się przed nim, a jej kolejny fragment zaczyna się tuż za torami. Dlaczego nie zaprojektowano jej także przez sam przejazd? Więcej na ten temat piszemy w "Tygodniku"!

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AnonimAnonim

0 0

Pracę rozplanowanie od 3 tygodnia czerwca "trwają" do listopada, słaby jakościowo, pofaldowany asfalt został wyfrezowany, kolejne opóźnienie, przy dwóch wysepkach zbyt wąskie gardło w kierunku śliwiczek, brak kierowania ruchem, brak słów... 22:32, 02.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone