Zamknij

Więcej kąpielisk w powiecie. Gdzie można kąpać się bezpiecznie?

15:21, 26.06.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj

Rok temu w powiecie funkcjonowały zaledwie trzy kąpieliska: w Gostycynie, Cekcynie i Łobodzie. Teraz lista wydłużyła się o dwa miejsca: Głęboczek i jezioro w Bysławiu.

Rok temu nowe przepisy nie wpłynęły na zwiększenie liczby kąpielisk. Organizacja takich miejsc wiąże się bowiem ze spełnieniem szeregu wymogów, a sama procedura zaczyna się kilka miesięcy przed sezonem. Nowe przepisy zaskoczyły samorządy. W powiecie tucholskim zorganizowano tylko trzy kąpieliska: w Gostycynie, Cekcynie i Łobodzie. Już rok temu Justyna Szulc, powiatowy inspektor sanitarny zapowiadała, że w kolejnym sezonie kąpielisk będzie więcej. Nie myliła się. W tym roku cały sezon bezpiecznie można pływać w 5 jeziorach: Środkowym w Gostycynie, Wielkim Cekcyńskim, Trzcianno w Łobodzie, Bysławskim oraz tucholskim Głęboczku.

Zachęcamy do korzystania z Serwisu Kąpieliskowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Można tam znaleźć informacje m.in. dotyczące jakości wody w akwenie.

Tu popływasz bezpiecznie 30 dni

Kąpieliska nie ma tylko w gminie Kęsowo. W ubiegłym roku nie było tam nawet miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli, co uległo zmianie. Teraz są aż trzy: w jeziorze w Kęsowie, w Żalnie oraz w jeziorze Czarnym. W powiecie przez 30 dni bez obaw można się tez kąpać: w Stobnie, Białej i w Raciążu.

W nowym „Tygodniku” podajemy terminy funkcjonowania kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone