Zamknij

Podczas przeciągającego się remontu nie brakowało kontrowersji. Oficjalne otwarcie DW240 ZDJĘCIA

21:32, 21.06.2019 | Lucyna Zdanowska, (pp). Fot. Lucyna Zdanowska
REKLAMA
Skomentuj

72 miliony kosztował remont 16,47 km odcinka drogi wojewódzkiej 240 na odcinkach Tuchola - Bysław i Terespol Pomorski - Polski Konopat. Przypomnijmy, że opóźnienia w remoncie drogi trwały wiele miesięcy. Nie brakowało przy tym kontrowersji, często pretensji mieszkańców i kierowców, którzy przez długi czas zwracali się z uwagami m.in. do redakcji "Tygodnika Tucholskiego". Poważne kłopoty miał wykonawca remontu - firma Skanska.

W Płazowie, w miejscowości, gdzie dwa lata wcześniej (29 września 2017 roku) dokonano symbolicznego wbicia pierwszej łopaty i oficjalnego przekazania placu budowy odbyło się spotkanie podsumowujące jedną z największych inwestycji drogowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego realizowanych w ostatnim czasie. Zbierających się o godz. 11.00 na obwodnicy Płazowa, w okolicy punktu kontroli i ważenia pojazdów gości powitał deszcz. Nie przeszkodziło to jednak w kontynuacji uroczystości.

Marszałek województwa Piotr Całbecki wyraził swoje zadowolenie z ukończenia zadania. Dziękował mieszkańcom, którzy na co dzień mieli do czynienia z budową i kierowcom za ogromną cierpliwość. Wspomniał, że odcinki drogi 240  wykonane zostały solidnie, podobnie jak buduje się drogi krajowe. Mówił też o infrastrukturze towarzyszącej - nowej ścieżce pieszo-rowerowej, która powstała przy współpracy z lokalnymi samorządami: Lubiewem, Tucholą i Cekcynem oraz o współpracy z powiatami: tucholskim i świeckim.

Przemówienia gości oraz gospodarzy zakończyły się oficjalnym odsłonięciem tablicy informacyjnej i symbolicznym otwarciem szlaku. Chwilę później wszyscy spotkali się w centrum Płazowa. Tam przed świetlicą wiejską dokonano otwarcia wyremontowanej drogi, która niegdyś (przed wybudowaniem obwodnicy była odcinkiem drogi wojewódzkiej. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, który przygotowały gospodynie z Płazowa. 

Więcej na temat otwarcia drogi wojewódzkiej 240 i informacji przekazanych przez marszałka w sprawie kolejnych remontów na drogach przeczytacie w papierowym wydaniu "Tygodnika" już w najbliższy czwartek. W nim przypomnimy, jak wiele kontrowersji towarzyszyły spóźniającemu się wiele miesięcy remontowi drogi 240.

(Lucyna Zdanowska, (pp). Fot. Lucyna Zdanowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (4)

TucholaninTucholanin

3 1

To otwarcie drogi mogło być na ulicy Warszawskiej. Przynajmniej pan marszałek i cała świta która otwierała tą drogę pięknie spłynęła by nurtem rzeki jaka robi się na tej ulicy w czasie opadów. Nie wiem kto projektował tą drogę ale na pewno nie jest ona bezpieczna dla mieszkańców Tucholi. Jak można zrobić chodnik 1.8m i ustawić na nim jeszcze lampę. Osoby jadące wózkami z dziećmi mają problem się minąć. Samochody w nocy pędzą przez nasze miasto grubo ponad 50 km/h. Przebudowa chodnika koło marketu Polo grozi tragedia. Kiedyś stały tam barierki teraz ich nie ma tylko patrzeć jak jakieś dziecko wbiegnie na ulicę. No ale co tam mieszkańcy się nie liczą. Najwazniejsze jest że będzie można szybko dotrzeć do drogi S5. 22:42, 21.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pan mazowszepan mazowsze

2 0

W Świeciu postaw znak że w lewo na Tucholę... Jest zjazd na Chojnice można za 72 mln dopisać że jest taka wieś jak 2chola 01:12, 23.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

A co z przywróceniem stanu pierwotnego w okolicach bloku nr.14 ul.Warszawska.Gdzie wybyło ogrodzenie wspólnotowe i nasadzenia odgradzające jezdnię od posesji!😠😠👎 10:38, 25.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

1 0

Mamy oiekna nowa droge mi sie bardzo podoba!
Ale co dalej z Obwodnica Tucholi minelo juz 30 lat? 17:59, 26.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone