Zamknij

Święto gostycyńskiej szkoły i poświęcenie sztandaru - ZDJĘCIA

09:11, 22.05.2019 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Ceremoniał poprowadził dyrektor Marek Sass. Przypomniał zgromadzonym symbolikę sztandaru. Mówił o ponadczasowych wartościach - patriotyzmie, szacunku, uczciwości, odpowiedzialności i otwarciu na potrzeby innych. Mówił również o patronie - Janie Pawle II.

Nowy sztandar z pełną  nazwą szkoły podstawowej zastąpi dawny, na którym widniał napis - zespołu szkół. Wyhaftowała go dla szkoły Zdzisława Gulgowska z Pieców. Sztandar umocowany został na dawnym drzewcu. Po poświęceniu przez księdza Jerzego Prekopa rodzice przekazali go młodzieży. Chwilę później nastąpiła prezentacja chorągwi. Odśpiewano ulubioną pieśń patrona „Barkę” i wypuszczono w niebo białe i żółte balony. 
Po oficjalnej części rozpoczęły się gry i zabawy związane z dorocznym szkolnym festynem rodzinnym. Powodzeniem cieszyła się zabawa fantowa, stoisko kosmicznej biblioteki, dmuchańce oraz kramiki z jedzeniem. Były znane w Gostycynie kluski, gofry, ciasta, kiełbaski z grilla oraz wiele innych przysmaków. Chętnych nie brakowało także przy stoliku z popcornem oraz watą cukrową. Oczywiście zabawa trwała do popołudnia. Odbyła się VI edycja szkolnego programu Mam Talent oraz przegląd artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży należących do zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Gostycynie i wiejskich świetlic. Podczas imprezy odbyła się również zapowiadana przez „Tygodnik” oficjalna zbiórka charytatywna przeznaczona dla ośmioletniego, chorego na ostrą białaczką mieloblastyczną Wiktora Góreckiego z Małej Kloni. Z uwagi na to, że Wiktor przebywa w szpitalu osobom, które zbierały na jego rzecz datki - Jerzemu Ochale i Katarzynie Henszczyk towarzyszyła najstarsza siostra Wiktora - Kinga. Podczas imprezy udało się pozbierać 1850 zł. Kolejne zbiórki odbędą się 26 maja podczas powiatowego dnia dziecka, który odbędzie się w godz. 14.00 - 18.00 na terenie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych i Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi oraz 31 maja podczas gminnego dnia dziecka, który rozpoczyna się o godz. 16.00 zabawą przy Szkole Podstawowej w Gostycynie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone