Zamknij

Stacje ładowania aut elektrycznych w powiecie tucholskim? Enea rozmawia z gminami (ANKIETA)

10:43, 16.05.2019 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Przykładowa stacja ładowania samochodów elektrycznych w jednej z galerii handlowych w Gdyni. fot. Lucyna Zdanowska

Firma Enea rozmawiała już z wszystkimi samorządami powiatu tucholskiego w sprawie budowy stacji ładowania aut elektrycznych. Które gminy są zainteresowane wprowadzeniem takich innowacji? Którzy włodarze podchodzą do tego sceptycznie?

Auta elektryczne należą jak na razie do rzadkości. Coraz częściej kierowcy decydują się na auta hybrydowe, których jednak – w większości przypadków – nie trzeba ładować. Te rozwiązania są promowane ze względu na ochronę środowiska. Firma Enea ma w swojej ofercie montaż stacji ładowania aut elektrycznych, z której w dużej mierze korzystają prywatni przedsiębiorcy – urządzenia tego typu pojawiają się w marketach czy galeriach handlowych. Firma prowadzi rozmowę także z samorządami – w tym z powiatu tucholskiego.

Porozmawialiśmy z samorządowcami o tym, czy podjęli już decyzje dotyczące inwestowania w tego typu urządzenia. Jedni są zdecydowanie za, inni z kolei poddają pod wątpliwość wydawania na ten cel publicznych pieniędzy, ponieważ uważają, że tego typu inwestycje powinny finansować podmioty prywatne. Więcej na ten temat można przeczytać w "Tygodniku". W artykule podajemy, które lokalizacje są brane pod uwagę.

Co sądzisz na temat finansowania stacji ładowania samochodów elektrycznych przez samorządy?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone