Zamknij

W poniedziałek wiec poparcia dla nauczycieli na tucholskim rynku

19:35, 13.04.2019 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

W poniedziałek odbędzie się wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli.

Wiec poparcia organizują komitety strajkowe z tucholskich szkół. Odbędzie się on w najbliższy poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 19.00. Miejscem zbiórki ma być tucholski rynek. Komitety namawiają do spotkania na rynku nie tylko nauczycieli, ale też ludzi, którzy chcą wesprzeć trwającą od poniedziałku 8 kwietnia akcję protestacyjną nauczycieli i pracowników oświaty.

AKTUALIZACJA (poniedziałek 15 kwietnia):

Z grona pedagogicznego otrzymaliśmy dziś informację odnoszącą się do naszej zapowiedzi, iż wiecu nie organizują komitety strajkowe, a jest to oddolna inicjatywa społeczna.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (14)

MarekMarek

3 0

NO ciekawe kto z wladz bedzie to wtedy wiadomo o co chodzi haha 21:02, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WaldiWaldi

5 8

Niech się już nie ośmieszają
08:58, 14.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DziadziaDziadzia

3 6

Chciałbym napisać o tych, o których dziś zdawałoby się nikt nie pamięta. Łącznie z rządem. Których wydawałoby się nikt nie popiera. O nauczycielach, którzy nie podjęli strajku. Ofiarach ostracyzmu. Muszą znosić codziennie nie tylko pełne nienawiści spojrzenia i cedzone pod ich adresem pełne obrzydzenia słowa, z których: ?zdrajcy? i ?żenada? należą do najłagodniejszych. Muszą dzień w dzień, przy podpisywaniu listy obecności, wysłuchiwać od komitetu strajkowego, pełnych pogardy słów. Nie każdy z nich jest w stanie wytrzymać kilkugodzinną presję - wywieraną przez tych, którzy po pokojach nauczycielskich zajadając się sałatkami i ciasteczkami dyskutują nad tym, czy za strajk dostaną kasę - kiedy oni, w tym czasie opiekują się na świetlicy dziećmi, albo działają w komisji egzaminacyjnej.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/romek-m/o-nauczycielach-ktorzy-nie-przystapili-do-strajku

13:02, 14.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

lowipelowipe

0 0

Może z tego samego bloga dla tych "ofiar" :. Art. 943 § 2 prawa pracy mówi wyraźnie, co to jest mobbing. Oznacza on działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym jego nękaniu lub zastraszaniu, wywołując u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodując lub mając na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Wcale nie musi to być relacja przełożony-pracownik.

Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/romek-m/o-nauczycielach-ktorzy-nie-przystapili-do-strajku

Nie umieją wytrzymać presji, zadbać o siebie - co oni robia w szkole - współczuje im i ich uczniom!
13:31, 15.04.2019


JACK26JACK26

5 2

Drogi użytkowniku Dziadzia, rozumiem Twoją frustrację, ale czy nie pomyślałeś że może pewnym siłom w tym narodzie właśnie zależy aby na dole - w Twoim pokoju nauczycielskim ludzie sobie do gardła skakali ? Ten protest to też lekcja DEMOKRACJI, i jedni i drudzy mają prawo do takich postaw. Najważniejsze łączyć wszystkich powinno jedno dobro - oświata narodowa. A niestety jeżeli najważniejsze ogniwo tej oświaty - NAUCZYCIEL jest niezadowolony to tylko kwestią czasu będzie że za chwilę nikt do tej oświaty nie przyjdzie. PONOĆ OŚWIATA TO PRZYSZŁOŚĆ NARODU ? 13:14, 14.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

doświadczony belferdoświadczony belfer

0 1

kolego z Twej wypowiedzi wyłania się egoizm ubrany w górnolotne słowa. Myślałem, iż najważniejszym ogniwem w edukacji jest uczeń 17:51, 14.04.2019


wawwaw

2 3

belfry 60 godzin w miesiącu 3240 pln na konto, 184 godziny za ladą u prywaciarza często w soboty i niedziele 1633 pln, 3x więcej godzin dwa razy mniej pensji 21:11, 14.04.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

kasiakasia

0 2

WYKSZTAŁCENIE:) Oto jest ta różnica. Nie porównujmy szkoły zawodowej ze studiami wyższymi, bardzo proszę! Do tego studia podyplomowe, niezliczona ilość kursów - wszystko opłacane z prywatnej kieszeni, realizowane w soboty i niedziele, drogi waw:) 12:35, 15.04.2019


sebeksebek

0 0

Zgadzam się. Dodatkowo dopowiem że często u tego "prywaciarza" pracują ludzie z wyższym wykształceniem. Komentarze takie jak ten użytkownika kasia12:35, 15.04.2019 są dnem, pokazują tylko poziom strajkujących. 16:38, 17.04.2019


ChristiChristi

2 0

Popieram - porównywanie pensji kogoś po zawodówce (umówmy się w szkole sobie chłopaki i dziewczyny rękawów nie wyrywali i dobrze się bawili) z pensjami ludzi wykształconych po studiach wyższych gdzie trzeba było *%#)!& w nadziei na późniejsze lepsze jutro (bez znaczenia czy ktoś będzie nauczycielem czy managerem w korporacji - tam raczej po zawodówce na managera szans nie masz) - to jakaś aberacja. Dzisiaj przychodzi do mnie hydraulik po zawodówce i za godzinkę roboty mówi "symbolicznie 100pln". Zakładając nawet, że nauczyciel po studiach wyższych pracuje 18 godzin tygodniowo co daje nam 4tygx18godzinx100zł za godzinę stawka hydraulika = 7200zł na miesiąc. Dajcie tym ludziom szansę powalczyć o wyższe pensje. Hydraulik po zawodówce kasuje za 18 godz pracy w tygodniu 7200 PLN, nauczyciel po 20 latach pracy 2800PLN, a kształci przyszłych hydraulików - im lepiej tym wyższe stawki będą dyktować. I nie chodzi tylko o hydraulików - zamówcie sobie elektryka, malarza, murarza, kierowcę, instalatora c.o. itp. to się dowiecie ile w Polsce się obecnie kasy zarabia - im więcej godzin tym lepiej. Nauczyciele mają nieprzekraczalny limit 18 godzin/tydzień co daje 38pln/godzinę. Nie liczę juz Wam nawet godzin poza tablicą. 22:40, 17.04.2019


JohnyJohny

2 7

12 godz w pracy plus 4 godz przy zadaniach domowych to jest 16 godz na dzień a nie na tydzień wypłata 2500 pozdrawiam zapracowanych nauczycieli. A propos 50 % procent tzw kasjerów z biedronki posiada wyższe pedagogiczne wykształcenie i chętnie podjęli by pracę w szkole ale dyrektorskie koniugację rodzinne i znajomości na to nie pozwalają!!!!!!!!!!! 21:56, 14.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

christichristi

1 1

Ej, Johny:
1. Podjęliby - piszemy łącznie
2. dyrektorskie koniugację - powinno być "dyrektorskie koniugacje" (końcówka -e to liczba mnoga rzeczownika).
Oj, chyba pomimo pracy na kasie w Biedronce na nauczyciela się jednak nie nadajesz. Jakie byłoby młodzieży chowanie gdybyś miał do tej młodzieży dostęp - wolę nie myśleć.
Skanuj lepiej dalej w Biedrze te towary i nie celuj wyżej bo nie jesteś jeszcze gotowy :). 22:53, 17.04.2019


AndrzejAndrzej

2 0

Do pracy rodacy 07:55, 16.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz