Zamknij

Dron patrzy, czy nie przejechałeś na czerownym. Ruch wahadłowy na Warszawskiej szybko nie zniknie

13:06, 14.03.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

„Tygodnik Tucholski” kolejny raz rozmawia z kierownikiem budowy w sprawie remontu DW 240. Dowiadujemy się, że na fragmencie Warszawskiej konieczna jest wymiana całej podbudowy drogi. Tucholską policję pytamy z kolei o bezpieczeństwo mieszkańców na tej ulicy, przejazdy na czerwonym świetle i... zablokowane często skrzyżowanie Warszawskiej z Nowodworskiego. Kiedy Warszawską będzie można przejechać normalnie?

Ruch wahadłowy na ul. Warszawskiej spowodowany jest koniecznością wymiany całej podbudowy drogi. Dwa domy, znajdujące się naprzeciwko wjazdu na ul. Pocztową, położone są bardzo nisko. Aby obniżyć drogę zgodnie z projektem, musimy wymienić jej podbudowę. Dodatkowo w tym miejscu trwają prace związane z przebudową kolizji energetycznej

– informuje Przemysław Dąbrowski, kierownik budowy, którego pytamy o to, co aktualnie dzieje się na ul. Warszawskiej.

W związku z tym, że nasi czytelnicy co rusz zgłaszają do redakcji także zastrzeżenia co do bezpieczeństwa na remontowanym odcinku, pytamy tucholska policję o ich działania.

Istotnym elementem bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest infrastruktura, w skład której wchodzą m.in. stan nawierzchni, oznakowanie oraz urządzenia, np. barierki czy spowalniacze. Jednym z zadań policji jest sprawdzanie stanu tej infrastruktury oraz rozwiązań w zakresie organizacji ruchu. Policjanci miejscowej drogówki wykonują te zadania na bieżąco w trakcie patroli, codziennej służby

– odpowiada Bartosz Wiese, rzecznik KPP w Tucholi. Zwraca uwagę również, że w ostatnim czasie policja patrolowała fragment ul. Warszawskiej, gdzie występuje ruch wahadłowy, przy pomocy drona.

Co na temat terminu zakończenia prac powiedział kierownik budowy? Czy dron może wlepić mandat? Co z blokowaniem skrzyżowania Nowodworskiego-Warszawska? O tym wszystkim piszemy w najnowszym "Tygodniku", sprawdźcie!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (3)

MarekMarek

9 0

Co z OBWODNICA Tucholi. Rozumiem ze Pan Burmistrz dziala w tej sprawie intensywnie? 18:11, 14.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OchlapOchlap

2 0

On potrzebuje jeszcze dwie kadencje.Otrzyma piekna Rente 18:47, 16.03.2019


antresantres

0 1

Nie rozumiesz.. 15:48, 16.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone