Zamknij

Skrzyżowanie przy rondzie w Tucholi: Kto ma pierwszeństwo?

13:41, 06.02.2019 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Rondo w Tucholi. Nowy zjazd z ulicy Świeckiej w kierunku Chojnic na ulicę Cegielnianą. I pytanie: kto ma pierwszeństwo? Część kierowców zgłasza wątpliwości, policjant komentuje, że sprawa jest jasna, a na skrzyżowaniu pojawia się znak.

Jeden z mieszkańców Tucholi, który odwiedził naszą redakcję, uważa, że sprawa pierwszeństwa na skrzyżowaniu nowego prawoskrętu w ulicę Cegielnianą nie jest do końca jasna.

Czy jeżeli zjeżdżam z ronda w ulicę Cegielnianą, a tam z prawej strony, od Świecia,
jedzie samochód, to ja mam pierwszeństwo?

– pyta czytelnik.

Zaznacza, że w rejonie skrzyżowania nie ma żadnych znaków poziomych, a pionowe informują jedynie o ruchu okrężnym. Inny kierowca opowiada nam, że był już dwukrotnie świadkiem sytuacji, w której samochód jadący dodatkowym pasem, nie ustąpił pojazdowi poruszającemu się właśnie Cegielnianą i wjechał przed niego. Kiedy sprawdziliśmy opisywane skrzyżowanie, okazało się, że przy prawoskręcie jest jednak postawiony znak „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Pytamy dodatkowo o tę nową sytuację na tucholskich drogach Sylwestra Suchomskiego, funkcjonariusza KPP w Tucholi. Kiedy ustawiono w tym miejscu znak ustąp pierwszeństwa?

Znak, o którym pan mówi, jest od niedawna. Jeśli chodzi o skrzyżowanie, mieliśmy również sporo telefonów na komendę. A sprawa pierwszeństwa, nawet bez znaków pionowych, jest tutaj bardzo jasna. Według przepisów, jeżeli kończy się pas, po którym się poruszamy, musimy ustąpić pierwszeństwa. W takiej sytuacji włączamy się przecież do ruchu i pierwsze jadą samochody z ulicy Cegielnianej, bo to one poruszają się po swoim pasie

– tłumaczy policjant.

Suchomski po naszych pytaniach dodaje także, że od strony ronda nie ma potrzeby informowania o drodze z pierwszeństwem, a kiedy zostaną wymalowane znaki poziome sytuacja powinna być jeszcze bardziej przejrzysta. Najważniejsza lekcja dla tucholskich kierowców jest taka: korzystasz z prawoskrętu – ustąp pierwszeństwa samochodom z Cegielnianej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

SpecjalSpecjal

0 0

Taka ładna malowana reklama była na tym budynku :c 02:14, 07.02.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LowipeLowipe

0 0

Za to teraz jest jeszcze ładniej. 09:52, 08.02.2019


© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone