Zamknij

Radosław Sikorski w Tucholi promowował swoją nową książkę i komentował bieżącą politykę FOTO

14:58, 11.01.2019 | Tekst Kamil Tajl, fot. Daniel Frymark
REKLAMA
Skomentuj

Chociaż teoretycznie była to promocja jego nowej książki, w trakcie ponad 2-godzinnego spotkania wiele mówiło się o bieżącej polityce i partii rządzącej. Mieszkańcy Tucholi spotkali się z Radosławem Sikorskim wczoraj – 10 stycznia.

Bardzo obszerną relację z wieczoru autorskiego tworzymy do kolejnego numeru "Tygodnika Tucholskiego". Na spotkanie z byłym ministrem spraw zagranicznych przybyło ok. 150 gości, co na warunki tucholskie jest frekwencją wyjątkową. Zazwyczaj na promocje książek przybywa około 60-70 osób. Na widowni pojawili się: senator RP – Andrzej Kobiak, burmistrz Tadeusz Kowalski oraz jego zastępca Tomasz Stybaniewicz, wiceprzewodnicząca rady powiatu Halina Janowska-Giłka czy wiceprzewodnicząca rady miejskiej – Renata Madej.

Nie da się ukryć, że większość mieszkańców, którzy zasiedli na widowni, byli zwolennikami przybyłego polityka i rządu sprawującego władzę w Polsce w latach 2007-2015 (koalicja PO-PSL). Spotkanie autorskie dotyczyło książki pt. "Polska może być lepsza. Kulisy polskiej dyplomacji". O polityce zagranicznej rozmawiano sporo, często w kontekście działań rządu PiS. Zarówno Radosław Sikorski, prowadząca spotkanie Elżbieta Rawicka-Hryniewska – notariusz, była sędzia i prezes tucholskiego sądu, jak i zebrani mieszkańcy nie szczędzili gorzkich słów w kierunku partii obecnie rządzącej. "Tygodnik Tucholski" zainteresował się m.in. nadchodzącymi wyborami do polskiego i europejskiego parlamentu. Czy obecność Sikorskiego w Tucholi jest już początkiem kampanii wyborczej?

Odpowiedzi na to i inne ciekawe pytania (np. czy Radosław Sikorski wie, o czym rozmawiali donald Tusk i Władimir Putin w Sopocie?) znajdziecie w najnowszym "Tygodniku". Bądźcie czujni! Tym czasem obejrzyjcie koniecznie świetne zdjęcia, które wykonał dla nas Daniel Frymark. 

(Tekst Kamil Tajl, fot. Daniel Frymark)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (1)

BolsBols

1 5

Sikorski to poltyk słaby 16:40, 20.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone