Zamknij

Spółdzielnia Socjalna Borowiackie Smaki w Cekcynie działa pełną parą

14:10, 28.12.2018 | E.D
Skomentuj
REKLAMA

Jak przekonać przedszkolaka do zdrowego hummusu, serwując go jako... nutellę? Spółdzielnia Socjalna Borowiackie Smaki w Cekcynie ma na to patent. Chociaż nazwa wskazuje na polską kuchnię, kucharze czasem zabierają dzieci w kulinarne podróże do różnych krajów.

- Lubię gotować. Cieszę się, gdy ludziom smakuje to, co przygotowałam

– mówi Małgorzata Peryt, członkini Spółdzielni Socjalnej Borowiackie Smaki w Cekcynie. Pasję do gotowania ma każda z pań: Elżbieta Pająkowska, Małgorzata Reinholz, Marlena Augustyńska i Katarzyna Wamka. Zaczynały w domach, gotując swoim rodzinom. Teraz serwują pyszności przedszkolakom i uczniom, ale nie tylko. Siedziba mieści się w Przedszkolu Leśny Zakątek w Cekcynie.

- Głową spółdzielni jest pan Darek

– śmieją się panie.

W kuchni panuje wesoła atmosfera, chociaż pracy nie brakuje, szczególnie przed świętami, kiedy odwiedzamy cekcyńską spółdzielnię. Śmiech nie odrywa pań od pracy. Przeciwnie: każda jest skupiona na swoim zadaniu. Dariusz Jóźwik jest prezesem spółdzielni od momentu jej powstania - sierpnia tego roku.

Wcześniej Dariusz Jóźwik pracował w Norwegii. Jakie norweskie wzorce wprowadził w Cekcynie? I jak przekonać przedszkolaka do zjedzenia zdrowego hummusu? O tym piszemy w "Tygodniku Tucholskim"!

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%