Zamknij

Kęsowo: hala z ogromną historią otwarta po remoncie ZDJĘCIA

13:13, 07.11.2018 | K.T
REKLAMA
Skomentuj

Niemal 34 lata funkcjonuje w Kęsowie hala, w której sens budowy na początku mało kto wierzył. Przez długi okres rzadko która wieś mogła pochwalić się takim obiektem, a na kęsowskim parkiecie w międzyczasie rodziły się kolejne talenty piłki ręcznej.

Na ten moment czekali przede wszystkim uczniowie kęsowskiej szkoły, ale też nauczyciele, lokalna władza i wszyscy ci, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas. Po niespełna 4 miesiącach intensywnego remontu, w poniedziałek oficjalnie otwarto halę sportową w Kęsowie. Sama uroczystość, którą w głównej mierze prowadziła młodzież ze szkoły, miała podniosły charakter. Na widowni nie zabrakło uczniów, rodziców oraz lokalnych władz i polityków.

Przez lata funkcjonowania budynek hali kilkukrotnie przechodził prace konserwatorskie. Tegoroczny remont miał największy zakres. W całym budynku zamontowano nowe okna wraz z systemem elektrycznego otwierania i zamykania. Elewacja została dokładnie wyczyszczona, następnie zakonserwowana i odmalowana. Obiekt sportowy zyskał system rekuperacji, czyli wentylacji odzyskującej ciepło i zapewniającej stałą wymianę zużytego powietrza na powietrze świeże. Najbardziej efektownym owocem prac jest lśniący, zupełnie nowy dębowy parkiet. Dach przeciekający wcześniej w niektórych miejscach pokryty został świeżą papą. Dzięki zamontowanemu systemowi kotar w hali mogą równocześnie ćwiczyć trzy grupy na niezależnych mniejszych boiskach. Całkowity koszt inwestycji to 713.154 zł. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 356.577 zł.

W najnowszym "Tygodniku Tucholskim" uroczystości otwarcia hali poświęcamy całą rozkładówkę. Tylko u nas poznasz bogatą historię tego miejsca. W Kęsowie swoje pierwsze sportowe kroki stawiali reprezentanci Polski w piłce ręcznej. O kogo chodzi? Jakie imprezy organizowane były w hali? Sprawdźcie w "Tygodniku", tymczasem macie okazję przejrzeć fotogalerie z otwarcia.

REKLAMA

Komentarze (4)

annaanna

2 2

Dzieki Pisowi i naszemu panu wojtowi jest taki piekny obiekt. gratulacje dla wladz gminy 18:32, 07.11.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PływakPływak

1 0

A gdzie basen miał być,jakies projekty byly no nie ! 20:31, 07.11.2018


nwznwz

2 0

a nawet 30 tysięcy na wstepny projekt poszło, ale to z naszych pieniędzy to mozna 07:15, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ewa AEwa A

1 1

Piękna hala. Pamiętam jak była budowana. Kiedyś sama tam ćwiczyłam na wf-ie. Moje koleżanki super grały w piłkę ręczną pod okiem Pana Kaszyńskiego którego pozdrawiam. Kawałek historii tej szkoły. Wiele razy odbywały się tam koncerty zespołu Tremolando Pana Fiegla mojego wychowawcy. Pozdrawiam wszystkich nauczycieli. Wspaniała szkoła świetni nauczyciele. 12:13, 08.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone