Zamknij

Wójtem nadal Daniel Kożuch. Poznaj skład nowej Rady Gminy Śliwice

12:21, 22.10.2018 | E.D
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Daniel Frymark

Na stanowisku wójta gminy Śliwice nie nastąpiły zmiany. Nadal będzie nim Daniel Kożuch. Zmienił się natomiast skład Rady Gminy Śliwice.

Na Daniela Kożucha zagłosowało na 2044 wyborców. Drugi kandydat na wójta gminy Śliwice Tomasz Kasprowicz zdobył 470 głosów. Na stanowisku wójta nie nastąpią zatem żadne zmiany. Nadal będzie nim Daniel Kożuch.

W Śliwicach niemal we wszystkich okręgach rozegrała się walka o mandaty. Wyjątkiem jest okręg nr 2, z którego jako jedyny wystartował dotychczasowy radny Janusz Kędzierski. Mógł być więc spokojny, bo przeszedł do nowej rady bez głosowania. To jeden z 9 przedstawicieli KWW Nasza Gmina Śliwice, którzy zasiądą w nowej radzie. Zaznaczmy: Daniel Kożuch był kandydatem na wójta właśnie tego komitetu. W radzie z KWW Nasza Gmina Śliwice zasiądą też: Piotr Erward, Adam Gatz, Zbigniew Zwoliński, Henryk Wysocki, Piotr Gierwatowski, Adam Belicki, Marek Janicki i Waldemar Witkowski. Jedynym nowym radnym spośród wcześniej wymienionych jest właśnie Waldemar Witkowski - policjant Komendy Powiatowej Policji w Tucholi, wcześniej śliwickiego posterunku. Do rady dostało się 3 kandydatów KWW Przyszłość Gminy Śliwice: Danuta Sikora, Katarzyna Talaśka i Grzegorz Zieliński. Radnym został też jedyny kandydat KW Polskie Stronnictwo Ludowe - Henryk Kobierski. Z KW Prawo i Sprawiedliwość w radzie zasiądą: Dariusz Rydzkowski i Ewelina Krainska.

Skład nowej Rady Gminy Śliwice

Danuta Sikora
Janusz Kędzierski
Piotr Erward
Dariusz Rydzkowski
Adam Gatz
Katarzyna Talaśka
Zbigniew Zwoliński
Henryk Wysocki
Piotr Gierwatowski
Grzegorz Zieliński
Adam Belicki
Ewelina Krainska
Marek Janicki
Henryk Kobierski
Waldemar Witkowski

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone