Zamknij

Wielki Mędromierz - obchody 40. rocznicy wyboru papieża Polaka ZDJĘCIA

12:13, 17.10.2018 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Wielki Mędromierz wyjątkowo uroczyście obchodził 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. W kościele spotkali się mieszkańcy okolicznych miejscowości. Wspominali Jana Pawła II. Śpiewali Jego ulubione pieśni i modlili się.

Obchody rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża rozpoczęły się od udziału we mszy św. Chwilę później zorganizowana grupa mieszkańców gminy poprowadziła papieską wieczornicę. 

Pojawiły się fragmenty z życia Karola Wojtyły. Wspominano czasy szkoły, studiów, pracy w kamieniołomach i w fabryce sody. Były też trudne dla Wojtyły momenty, gdy z grona najbliższych odeszli kolejno matka, brat oraz ojciec. Narratorzy przypomnieli okres z życia papieża, gdy zdecydował się wstąpić do seminarium duchownego; czas nauki, święcenia i pracę kapłana. Sporo było też o samym wyborze na Stolicę Apostolską. Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978 r., w drugim dniu konklawe. Biały dym zwiastujący dokonanie wyboru pojawił się nad Kaplicą Sykstyńską krótko po godz. 18.00. Metropolita krakowski stał się 262. następcą św. Piotra.

O tym, kto przygotowywał wieczór słowno-muzyczny i kto występował napiszemy w przyszłotygodniowym wydaniu Tygodnika Tucholskiego (25 października).

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone