Zamknij

Twoje zdjęcie w naszym kalendarzu. Rusza trzecia edycja konkursu „Tygodnika”

17:50, 02.10.2018 | Piotr Paterski
REKLAMA
Skomentuj

500 zł – taką nagrodę zgarnie osoba, której zdjęcie trafi do kalendarza ściennego „Tygodnika” na 2019 rok. Wydrukujemy go w 6000 egzemplarzach. Fotografia będzie opisana, co zagwarantuje autorowi zdjęcia całoroczną promocję w wielu miejscach, domach naszych czytelników, w których kalendarz zawiśnie. Nie ma powodu, by zwlekać. Bierzcie udział w konkursie „Twoje zdjęcie w naszym kalendarzu”.

Mimo że dopiero pożegnaliśmy lato, już śmiało zerkamy w przyszłość, nawet w 2019 rok. Właśnie teraz bowiem prowadzimy zaawansowane prace nad przygotowaniem dodatku, bez którego koniec roku obejść się nie może – kalendarza ściennego. Będzie on bezpłatnym dodatkiem do naszej jednego z wydań naszego gazety, które ukaże się późną jesienią. Spodziewamy się, że kalendarz zostanie wydrukowany w 6000 egzemplarzy i jak zawsze będzie stałym elementem w domach naszych czytelników. Podkreślmy, wydania, w których pojawia się kalendarz rokrocznie cieszą się bardzo dużą popularnością. Jak na kalendarz przystało, niezbędnym elementem jest kalendarium, w którym nie brakuje terminów najważniejszych, planowanych wydarzeń w powiecie tucholskim. Ważną rolę odgrywają liczne oczywiście reklamy naszych lokalnych firm. Jednak najpierw oko przyciąga starannie dobrane zdjęcie, które zajmuje bardzo dużą część całego kalendarza. Przez wiele lat na kalendarz trafiały fotografie wybierane z katalogów naszych fotoreporterów. Trzy lata temu zmieniliśmy koncepcje: postanowiliśmy, że to zdjęcia naszych czytelników powinny zdobić kalendarz. Wśród Was nie brakuje przecież amatorów fotografii, niekiedy też bardziej zaawansowanych w swojej pasji. Odważny pomysł wypalił – na dwóch ostatnich kalendarzach pojawiły się fantastyczne zdjęcia: najpierw Zenona Guse, potem Marcina Kujawy (jego pracę dołączamy dziś do ilustracji). A przyznajemy, że rywali mieli wymagających. Łącznie w dwóch edycjach na konkurs wpłynęło ok. pół tysiąca zdjęć. W związku z popularnością naszego pomysłu, nie widzimy innej opcji. Ogłaszamy dziś trzecią edycję konkursu „Twoje zdjęcie w naszym kalendarzu”.

Tuchola, Bory, inne ciekawe miejsce w powiecie?

Podstawową regułą konkursu jest zachowanie tematu zdjęcia. To nie będzie trudne, bo to temat szeroki. Fotografia powinna ściśle nawiązywać do Tucholi, Borów Tucholskich, miejsca w powiecie tucholskim. Może więc być do kadr z miasta, może ukazywać przyrodę. Na zdjęciu jak najbardziej mogą pojawić się ludzie (modelka lub model lub oboje itd.). W takich przypadkach niezbędna jest ich zgoda na wykorzystanie wizerunku. Zdjęcie nie musi być absolutnie nowe, może pochodzić z Waszego archiwum. Może być wcześniej publikowane na portalach społecznościowych, ale nie w komercyjnych wydawnictwach czy albumach. Prosimy, by fotografie miały minimum 10MPx. Mogą pochodzić z lustrzanki, cyfrówki, dopuszczamy wysyłanie zdjęć ze smartfonów, ale wtedy jego jakość będzie miała wyjątkowo duże znaczenie. Co bardzo ważne, ze względu na układ kalendarza zdjęcie musi być poziome!

Kasa i promocja

Na autora wybranego przez nas zdjęcia czeka nagroda finansowa, która jest możliwa dzięki naszej stałej współpracy z jej fundatorem. Od pierwszej edycji konkursu jest nim Sławomir Żygowski i jego salon fryzjersko-kosmetyczny. Nagroda jest wyższa niż rok temu! Na zwycięzcę czeka bowiem 500 zł. Nie zapominajmy o walorach promocyjnych konkursu. Imię i nazwisko autora oczywiście znajdzie się przy zdjęciu na każdym z 6 tysięcy kalendarzy.

Tak się zgłaszacie

Konkurs potrwa do 18 października – tego dnia zakończymy przyjmowanie zgłoszeń. A jak się zgłosić? Możliwa jest wyłącznie cyfrowa forma. Zdjęcia wysyłacie wyłącznie pocztą elektroniczną na adres redaktora naczelnego piotr@tygodnik.pl w wiadomości o tytule: KONKURS KALENDARZ. Oprócz załączonych plików musicie napisać swoje imię i nazwisko, adres, telefon kontaktowy – co bardzo ważne - opis lub nazwę miejsca, w którym wykonaliście zgłoszone zdjęcia, a także przybliżoną datę (przynajmniej rok) wykonania zdjęcia. Musicie również załączyć oświadczenie autorstwa, które znajdziecie  w poniższym linku z regulaminem. Zwycięzcę ogłosimy 26 października. Publikacja zdjęcia nastąpi dopiero w kalendarzu.

Tak się jeszcze nie zdarzyło, ale...

Jury konkursowe będzie obradować dopiero po zamknięciu przyjmowania zgłoszeń. Zaznaczamy i jednocześnie prosimy o wyrozumiałość wszystkich zgłaszających zdjęcia - w przypadku, gdy jury uzna za niedostateczne jakość, poziom lub adekwatność do formuły kalendarza, nadesłanych zdjęć, ma prawo rozwiązać konkurs bez wskazania zwycięzcy.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Najważniejsze reguły konkursu „Twoje zdjęcie w naszym kalendarzu”

  • zdjęcie musi być POZIOME
  • uczestnicy mogą zgłosić do konkursu zdjęcia wyłącznie swojego autorstwa, nigdy wcześniej niepublikowane w jakichkolwiek wydawnictwach albumowych czy wydawnictwach periodycznych.
  • zdjęcia mogą i mogły być publikowane na Waszych prywatnych profilach na portalach społecznościowych.
  • temat zdjęcia – im bardziej będzie nawiązywał do Tucholi, Borów Tucholskich, miejsc z powiatu tucholskiego, tym lepiej; to najważniejszy element, którym będzie kierować się jury
  • dopuszczamy pojawienie się na zdjęciu „elementu ludzkiego”, czyli Waszej modelki, modela, także w liczbie mnogiej. W tym przypadku potrzebna będzie zgoda na wykorzystanie wizerunku, którą taka osoba przekaże Wam, a Wy nam razem ze zgłoszeniem.
  • zdjęcie nie musi być absolutnie nowe, ale powinno zachować minimum aktualności, jeśli będzie sprzed roku czy nawet kilku lat, nic się nie stanie
  • jeden uczestnik może wysłać maksymalnie 3 zdjęcia
(Piotr Paterski)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone