Zamknij

Co z remontem muzeum? W maju powiat wnioskuje o kasę

12:21, 12.04.2018 | E.D.
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Piotr Paterski

W maju Powiat Tucholski złoży wniosek o dofinansowanie przebudowy Muzeum Borów Tucholskich. Ma ona pochłonąć 400 tys. zł. Tymczasem przyznano już kasę z urzędu marszałkowskiego na stworzenie kolejnego dokumentu dotyczącego zmian w budynku.

W sierpniu ubiegłego roku pisaliśmy o zamiarze stworzenia dokumentacji projektowej przebudowy Muzeum Borów Tucholskich.

- Dokumentacja projektowa jest już na ukończeniu, ale będzie poddana weryfikacji Społecznej Rady ds. Funkcjonowania i Rozwoju Muzeum Borów Tucholskich. Na dzień składania wniosków projekt będzie już gotowy

- poinformował we wtorek, 10 kwietnia Michał Mróz, starosta powiatu tucholskiego.

Wnioski o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego będzie można składać w maju. Sięga ono 85 % kosztów zadania. Tucholskie muzeum dzięki tym środkom miałoby zostać wyremontowane za 400 tys. zł. 340 tys. zł mogłoby pochodzić z RPO, a resztę, czyli 60 tys. zł powiat musiałby zabezpieczyć we własnym budżecie. Zaplanowano m.in. wymianę okien i okiennic, impregnację, izolację pionową budynku, remont klatki schodowej oraz modernizację instalacji elektrycznej.

- Pieniądze z dofinansowania musiałyby być spożytkowane zarówno na elementy modernizacji jak i część wystawienniczą

- podkreśla starosta.

Tymczasem starostwo otrzymało 10 tys. zł z urzędu marszałkowskiego na wykonanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich. Na jego podstawie starostwo będzie mogło ubiegać się o kolejne dotacje na wykonanie określonych prac. Michał Mróz opowiedział nam, jakie pomysły na przebudowę muzeum mogłyby być zrealizowane w kolejnych latach. Więcej na ten temat piszemy w "Tygodniku Tucholskim".

(E.D.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone