Zamknij

Setki osób na Powiatowych Targach Edukacji i Pracy w Tucholi - ZDJĘCIA

13:15, 02.03.2018 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Hala sportowa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tucholi zapełniła się uczniami, którzy lada moment staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia lub wkroczą na rynek pracy. Sporo było też osób bezrobotnych, poszukujących pracy. Na piątkowych Targach Edukacji i Pracy Powiatu Tucholskiego mogli oni wszyscy zapoznać się ofertami szkół, lokalnych przedsiębiorców, służb mundurowych oraz instytucji rynku pracy.

Powiatowe Targi Edukacji i Pracy w Tucholi organizowane są od czterech lat. Ich zadaniem jest pomoc młodym ludziom w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Chodzi również o to, by stworzyć bezrobotnym mieszkańcom regionu możliwość wyboru pracy. W tym roku organizatorzy - Starostwo Powiatowe w Tucholi, Powiatowy Urząd Pracy w Tucholi oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu nie mogli narzekać na frekwencję. Przez tucholskie targi przewinęły się setki zwiedzających, którzy mogli zapoznać się z propozycjami kilkudziesięciu wystawców.

Uroczystego otwarcia targów dokonał starosta Michał Mróz. Przybyłych gości, przedstawicieli samorządu wojewódzkiego, samorządów gminnych oraz instytucji rynku pracy przywitał członek zarządu Jerzy Kowalik. 

Przybyli mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami firm, zostawić swoje CV, a nawet umówić się na spotkanie w sprawie pracy. Młodsi natomiast - głównie uczniowie szkół gimnazjalnych ruszyli po oferty i zaproszenia do szkól powiatu tucholskiego. Swoje stoiska wystawiły również uczelnie wyższe. Zachęcały do kształcenia na różnych kierunkach. 

Więcej o targach, w tym więcej zdjęć przedstawimy w papierowym wydaniu "Tygodnika" - w najbliższy czwartek.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone