Zamknij

Harcerze poprowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży

14:08, 28.02.2018 | L.Z
REKLAMA
Skomentuj

Jak opowiada Komendant Hufca Danuta Słoma wszystkim zależy na czasie. Pod koniec marca Hufiec Tuchola rozpoczyna realizację zadania pn. „Harcownie - metodyka harcerstwa wsparciem dla rodziny”.

W ramach projektu organizowane będą m.in. wycieczki i biwaki. W grę wchodzą też cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą, a nawet z rodzicami.
- Przewidujemy funkcjonowanie dwóch świetlic. Jedna, piętnastoosobowa z dziećmi z Tucholi, druga, także piętnastoosobowa z dziećmi z gminy Tuchola. W sytuacji, kiedy większość naszych podopiecznych będzie z jednej miejscowości dopuszczamy możliwość zorganizowania świetlicy w terenie. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu, w soboty w godzinach od 9.00 do 17.00 - zaznacza Danuta Słoma.
Zdaniem Komendanta Hufca Tuchola do czasu rozpoczęcia działalności część harcówki przy ulicy Karasiewicza powinna zostać wykończona. Chodzi m.in. o salę w której będą odbywały się zajęcia, łazienki i cześć socjalną. Pozostałe pomieszczenia będą sukcesywnie oddawane do użytku.

Więcej o tym co dzieje się obecnie i co będzie się działo już wkrótce w Domu Harcerza przy ulicy Karasiewicza przeczytasz w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego".

REKLAMA

Komentarze (1)

karamba 37karamba 37

1 1

prace rozpoczol marek cie. a teraz idzie dobrze - powodzenia. 21:34, 01.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone