Zamknij
REKLAMA

Kapitalny koncert dla Igora: Gęsia skórka i akcja charytatywna - ZDJĘCIA

13:29, 09.02.2018 | Piotr Paterski
REKLAMA
Skomentuj

Niech żałuje ten, kto nie był. To wyświechtane powiedzenie jak ulał pasuje do rewelacyjnego pod względem artystycznym koncertu, który dała w Tucholi grupa... studentów muzycznej uczelni. Ich występ był gwoździem programu całego przedsięwzięcia charytatywnego przypadającego w weekend. Jego bohaterem jest mały tucholanin – Igor Kowalczyk.

Igor Kowalczyk na łamy „Tygodnika Tucholskiego” trafia po raz trzeci z rzędu. Trzy tygodnie temu nasi Czytelnicy poznali go w obszernym materiale, którzy przygotowywaliśmy długo rozmawiając z mamą chłopca – Dorotą. Przypomnijmy, mający niespełna 4 lata Igor zmaga się z tak rzadką chorobą, że nawet jej zdiagnozowanie było nie lada problemem. Te zespół wad wrodzonych Potocki-Lupski. Z jak poważną sytuacja mamy do czynienia, pokazuje lista objawów, które zamieszczamy w ramce dołączonej do dzisiejszej relacji. Dlaczego łączymy w jednym materiale chorobę Igora i koncert? Za całą ideą stoi pochodząca z Tucholi Aleksandra Klafetka, bo to ona wpadła na pomysł, aby wydarzenie muzyczne zamienić w akcję charytatywną. Wsparcie jest bowiem bardzo potrzebne – Igor musi przechodzić intensywną i kosztowną rehabilitację. Środki udaje się powoli, ale względnie systematycznie zbierać. Koncert, a w zasadzie cała weekendowa zbiórka, miał być poważnym wzmocnieniem konta. I był.

(...)

Do organizacji wydarzenia włączyły się Tucholski Ośrodek Kultury, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą” i „Tygodnik Tucholski”. Całe przedsięwzięcie podsumowuje pozytywny, finansowy efekt, bo razem na rzecz Igora udało się się uzbierać dokładnie 3483,87 zł. Podkreślmy jednak, że zbiórka nadal trwa, a możliwości wsparcia jest wiele – wymieniamy je w jednej z ramek.

To tylko fragment relacji z przedsięwzięcia organizowanego dla Igora Kowalczyka. Pełną znajdziesz wyłącznie w najnowszym numerze "Tygodnika Tucholskiego", której jest w wersji papierowej w sklepach, a w wersji elektronicznej na eprasa.pl

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone