Zamknij

Łukasz Gradowski walczy z białaczką. Sprawdź, jak mu pomóc

14:51, 22.02.2017 | P.P
REKLAMA
Skomentuj
Fot. nadesłane

- Od początku Łukaszek był trudnym do zdiagnozowania przypadkiem - mówi Joanna Gradowska, mama chłopca. Łukasz ze Śliwic zachorował w grudniu 2014 r., a w kwietniu lekarze postawili diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna. Dzisiaj chłopiec ma 7 lat i waży 17 kilogramów. Nie chodzi, praktycznie nie mówi. Krzyczy z bólu.

Łukasz Gradowski ze Śliwic zachorował w grudniu 2014 r., ale lekarze postawili diagnozę dopiero w kwietniu następnego roku. Orzekli, że czteroletni wówczas Łukasz cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dzisiaj siedmiolatek przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim im. dr A.Jurasza w Bydgoszczy.

 

Walka o życie
Po postawieniu diagnozy Łukasz został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego im. dr A. Jurasza w Bydgoszczy. Tam rozpoczęto leczenie choroby nowotworowej. Z początku chłopiec znosił je bardzo dobrze. 30 listopada zakończył leczenie podstawowe i nareszcie mógł wrócić z rodzicami do domu i przyjmował nadal chemię podtrzymującą . Lekarze zakładali, że w kwietniu 2017 r. jeśli wszystko pójdzie dobrze, walka się skończy. Jednak 12 grudnia białaczka zaatakowała ponownie. Pod koniec ubiegłego roku siedmiolatek podjął kolejne leczenie - tym razem trudniejsze, bardziej wyniszczające.


- Miał przyjmować przez 16 tygodni chemię, ale po 1 tygodniu Łukasz trafił na OIOM i walczył o życie - opowiada Joanna Gradowska, mama chłopca.


22 grudnia chłopiec wpadł w tzw. „dołek”, czyli drastyczny spadek wyników. Jego organizm nie miał żadnej odporności i Łukasz złapał infekcję jelitową. Stan zapalny jelit, brak możliwości obrony organizmu sprawił, że w brzuchu chłopca zgromadziła się woda. Jej poziom podnosił się i płyn zaczął zajmować płuca. Wtedy Łukasz trafił na OIOM - z zapaleniem płuc i wodą w płucach, stanem zapalnym jelit i niewydolnością nerek. Został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Walczył o życie.

Pomóżmy Łukaszowi!

Gminny Ośrodek Kultury przygotowuje akcje charytatywne dla Łukasza:


- W każdy wtorek od 7 marca o godz. 20.30 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Śliwicach będzie odbywać się charytatywny aerobik - mówi Magdalena Lipkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Śliwicach. - Każdy chętny będzie mógł wrzucić datek do puszki.


Pieniądze trafią prosto do Łukasza. Poza tym w planach jest też weekend charytatywny dla chłopca. W piątek, 17 marca ma odbyć się aerobik, w sobotę maraton zumby, a w niedzielę - zakończenie sezonu morsowania nad jeziorem Trzcianno w Łobodzie. Szczegóły dotyczące godzin oraz innych wydarzeń tego weekendu nie są jeszcze znane. Napiszemy o nich, gdy tylko zostaną ustalone.

Łukaszowi można pomóc poprzez wpłaty na konto fundacji. Poniżej zamieszczamy dane do przelewu:

Pomóc Łukaszkowi można dokonując wpłaty na konto:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “798 pomoc dla Łukasza Gradowskiego”


Wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Lukas:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: „798 Help for Lukasz Gradowski”
Address: Poznanska 14/8, 84-230 Rumia, Poland


Aby przekazać 1% podatku dla Łukaszka:
należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243
oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “798 pomoc dla Łukasza Gradowskiego”

 

(P.P)
REKLAMA

Komentarze (1)

KaKa

1 0

Dużo zdrówka życzę ci 18:06, 13.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone