Zamknij

Węgiel kupuj w workach!

13:59, 06.06.2018 ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aktualizacja: 14:30, 06.06.2018

Węgiel sprzedawany jest zazwyczaj luzem lub w workach. Jeden i drugi cieszy się wśród kupujących dużym zainteresowaniem. Za węglem pakowanym przemawia jednak kilka prawd, z którymi trudno się nie zgodzić.

Przede wszystkim węgiel workowany to gwarancja zachowania jego najwyższej jakości przez cały sezon grzewczy. Ale to, oczywiście, nie jedyna cecha przemawiająca na jego korzyść. Jest ich o wiele więcej, dlatego też nawet tani węgiel w workach opłaci nam się bardziej niż ten, który kupimy luzem.

Odpowiednie warunki
Węgiel workowany zdecydowanie łatwiej przechować w odpowiednich warunkach niż ten kupowany luzem. To bardzo ważna kwestia, ponieważ zwietrzały i wilgotny opał spowoduje, że rozpalanie w piecu będzie znacznie trudniejsze, płomień słabszy, a zatem mniejsza będzie też produkcja ciepła. Specjaliści przestrzegają, że węgiel przechowywany w nieodpowiednich warunkach może w ciągu 2-3 miesięcy stracić na jakości nawet do 30%.

Specjalne worki
Warto wiedzieć również, że worki, w które pakowany jest węgiel są w tym celu specjalnie przystosowane – tak, by pozwoliły utrzymać najwyższą jakość węgla. By opał nie stał się wilgotny, ale by równocześnie zapewnić mu odpowiednią cyrkulację powietrza, worki mają małe otwory wentylacyjne. Dodatkowo węgiel workowany ma zawsze taką samą wagę. Kupując więc określoną jego ilość mamy pewność, że taką właśnie otrzymaliśmy i nie musimy obawiać się nieuczciwości ze strony sprzedawców.

Łatwiej i wygodniej
Węgiel pakowany w worki jest również wygodniejszy w użyciu. Oczywiście, jeśli dysponujemy zadaszonym i odpowiednio dużym pomieszczeniem, nie będziemy mieli problemu z przechowaniem również węgla luzem. Nie da się jednak ukryć, że węgiel workowany pomoże zachować większą czystość w pobliżu pieca. Znacznie wygodniej będzie też go dozować i obliczyć ile jeszcze zostało go do końca sezonu grzewczego.

Niewielka różnica w cenie
Cena opału to najczęściej jedno z najważniejszych kryteriów wyboru jego rodzaju czy miejsca jego zakupu. Warto jednak pamiętać, że ten sprzedawany w workach to nadal tani węgiel, a różnica w cenie w porównaniu z tym kupowanym luzem, jest niewielka. A co najważniejsze, w ostatecznym rozrachunku węgiel workowany okazuje się bardziej wydajny.

Artykuł powstał we współpracy z wegielsztygar.pl

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%