Zamknij

Przecinarki do płytek ceramicznych- na co zwrócić uwagę przy ich zakupie?

15:22, 19.04.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:23, 19.04.2018
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Początkujący majsterkowicz powinien sięgnąć do tarczową pilarkę do płytek, bo wtedy wykonywane cięcia są o wiele mniej ryzykowne oraz można wprowadzić pewne poprawki.

Zalety przecinarek do płytek ceramicznych

Glazurowanie ścian oraz podłóg może stanowić bardzo przyjemne zajęcie dla majsterkowiczów. Jednak, jeżeli dana osoba ma tylko niewielkie doświadczenie, to nie ma co liczyć na oszczędzenie materiałów, ani osiągnięcie efektów na poziomie profesjonalistów. Możesz poradzić sobie z tym problemem, jeśli będziesz korzystać z precyzyjnie działającego, zmechanizowanego sprzętu.

Wady przecinarek do płytek ceramicznych

Układanie płytek ceramicznych jest wykonywane przede wszystkim wtedy, gdy zamieszkujemy w tym samym miejscu, w którym je układamy. To wszystko sprawia, że bardzo często popełniamy amatorskie błędy, które później musimy oglądać codziennie przez długie lata. Może lepiej byłoby uniknąć tego ryzyka i powierzyć to zadanie profesjonalistom i nie trzymać w domowym warsztacie urządzeń, które później nie będą do niczego potrzebne?

Jakimi kryteriami się kierować przy wyborze przecinarki do płytek ceramicznych?

Płytki ceramiczne oraz kamienne można ciąć za pomocą dwóch metod. Można przełamywać je wzdłuż wyznaczonej linii, tak samo jak szyby. Druga metoda to piłowanie narzędziami ręcznymi albo zmechanizowanymi, czyli stolikowymi. Jeżeli jesteś amatorem, to zdecydowanie polecamy Ci ręczne przecinarki do glazury, bo są o wiele bardziej bezpieczne. Rotacyjna tarcza diamentowa gwarantuje dużą gładkość krawędzi oraz możliwość dzielenia płytek po liniach skośnych, które nie zawsze przechodzą przez całą długość albo szerokość glazury. Tarczowa pilarka do płytek, nazywana również przecinarką do glazury, jest narzędziem najbardziej bezpiecznym oraz dającym możliwość poprawiania błędów.

Czym charakteryzują się ręczne przecinarki do glazury?

Sprzęty te swoim wyglądem, konstrukcją oraz zasadą działania przypominają stołowe piły stacjonarne do drewna. Ważnym elementem ich wyposażenie jest regulowana prowadnica równoległa oraz prowadnice kątowe: stałe (do cięcia płytek po przekątnej) albo nastawne (w zakresie od 22,5 do 45 stopni). Najprostsze oraz najtańsze modele nie mają możliwości ustawienia blatu pod swoje potrzeby. Droższe modele, tak samo jak stołowe pilarki do drewna dają możliwość bocznego pochylania, aby wykonać zukosowane krawędzie, które bardzo ułatwiają narożne połączenia płytek.

Czy warto jest inwestować w droższy model?

Zakup modelu najdroższego, które funkcjonują już na innej zasadzie, nie ma żadnego uzasadnienie, jeżeli zamierzasz korzystać z nich okazjonalnie. Natomiast jeżeli będzie to dla Ciebie narzędzie do codziennej pracy, to nie powinieneś żałować na nie pieniędzy. W taniej ręcznej pilarce powinny się znaleźć takie funkcje jak: możliwość cięcia na mokro. Dzięki niemu obróbka płytek jest o wiele bardziej staranna. W dodatku mniej się pyli i tarcza się nie przegrzewa. Jeżeli jesteś zdecydowany, żeby kupić ręczną pilarkę do glazury, to Zobacz Ręczne przecinarki do Glazury na tej stronie. Znajdziesz tam bardzo wiele modeli w korzystnych cenach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%