Zamknij

Co to jest prokrastynacja i czy można z nią walczyć?

14:46, 04.09.2019 ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aktualizacja: 14:47, 04.09.2019

Prokrastynacja dopada wielu z nas. W głowie pojawia się plan działania, ale z różnych powodów jego realizację nieustannie odkłada się na później, a towarzyszą temu wyrzuty sumienia. Podpowiemy, jak walczyć z prokrastynacją, gdy chodzi o szukanie nowej pracy.

Decyzja podjęta, oferta wybrana i… nic z tym nie robisz?

Stało się. Decyzja o tym, że aktualna praca przestała dawać ci satysfakcję, została podjęta. Wiesz, w jakim kierunku zawodowym chcesz podążać i jakim obowiązkom dasz radę sprostać. Przejrzałeś oferty pracy dostępne w każdym możliwym miejscu, m.in. na Pracuj.pl. Wybrałeś najbardziej atrakcyjną i postanawiasz, że w wolnej chwili napiszesz CV i List Motywacyjny, a dokumenty wyślesz do pracodawcy.

Nie czujesz presji związanej z brakiem dochodu. Masz przecież pracę. Spędzasz w niej 8 godzin w ciągu dnia, po powrocie do domu chcesz odpocząć. W takich okolicznościach łatwo stać się ofiarą prokrastynacji.

Mądre planowanie sprzyja działaniu

Brak poczucia presji i zagrożenia związanych z brakiem jakiegokolwiek zatrudnienia i stałego dochodu mogą przeszkadzać w działaniu zmierzającym w kierunku nowej pracy. Nie oznacza to jednak, że od razu trzeba rezygnować z obecnej posady i w ten sposób dodać sobie argumentu oraz motywacji.

Proces poszukiwania i ubiegania się o nową pracę podziel na poszczególne etapy. Na realizację każdego z nich przydziel określony czas w ciągu każdego dnia, a wszystko zapisz w grafiku.

Przygotuj się do pisania CV i Listu Motywacyjnego

Wiele z przerażeniem myśli o konieczności napisania CV i Listu Motywacyjnego. Z tego powody wiele planów związanych z nową posadą nie ma szans doczekać się realizacji. W rzeczywistości wystarczy naprawdę niewiele, by stworzyć dobre dokumenty, które zwrócą uwagę pracodawcy właśnie na Ciebie.

Wypisz swoje kompetencje i ważne elementy doświadczenia zawodowego. Nie przerażaj się długością listy. W kolejnym etapie dokonasz selekcji. Jeśli zajdzie taka potrzeba – zrobisz to przy kolejnym podejściu.

Najpierw napisz CV. Dopiero później zabierz się za tworzenie Listu Motywacyjnego. CV potraktuj jako kompendium wiedzy o tobie. Jego treść rozszerz w Liście Motywacyjnym. Nie pisz obu dokumentów od razu. Daj sobie trochę czasu na nabranie dystansu i spojrzenie na ich zawartość świeżym okiem. Zadanie podziel sobie na etapy, ale wyznacz ścisły termin wysłania ich do pracodawcy. To zmotywuje cię do tego, by nie poprawiać ich w nieskończoność.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%