Zamknij
REKLAMA

Modne dekoracje okienne - rolety czy firanki

13:41, 06.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

W dzisiejszych czasach trudno mówić o jednym modnym wzorcu w aranżacji wnętrz czy ich poszczególnych elementów. Naturalną zasadą jest spójność i konsekwencja w kreowaniu jednolitego wizerunku wnętrza, choć równie modny jest eklektyzm, czyli swobodne i umiejętne łączenie elementów stanowiących wyznaczniki różnych stylów. Aranżacja i wykonanie efektownej i modnej dekoracji okiennej tworzona jest według tych samych zasad, co kreowanie wystroju całego wnętrza. Istotną sprawą jest utrzymanie konsekwencji stylu, co oznacza przestrzeganie pewnych reguł, form i tonacji kolorystycznych narzuconych przez konkretny trend, a także uwzględnienie osobistych preferencji.

Współczesna aranżacja okna

Można stworzyć piękną dekorację okienną, wykorzystując przeróżne tkaniny i elementy dekoracyjne, m.in. kwiaty, wiszące ozdoby lub pozostawiając fragment okna pusty, aby odpowiednio wyeksponować atrakcyjny widok za oknem.

Klasyka w dobrym stylu

Klasyczną dekorację okienną uzyskamy wieszając zasłony. W zależności od naszych upodobań tkanina na zasłony może być skromna, w jednolitym kolorze lub wzorzysta, nasycona łagodnymi albo przykuwającymi uwagę wzorami. Zasłony skrojone w prosty sposób, a następnie fantazyjnie upięte stanową niezwykle modne rozwiązanie stosowane we wnętrzach w różnym stylu. To właśnie rodzaj upięcia będzie stanowił główny element ozdobny, a jednocześnie nada wnętrzu wyjątkowy charakter. Zarówno proste zasłony, jak i firanki idealnie pasują do tradycyjnych i klasycznych wnętrz. Natomiast bogato zdobione, oryginalnie upięte zasłony mogą być ozdobą modernistycznych czy nowoczesnych pomieszczeń oraz mieszkania urządzonego w stylu glamour. Naturalnie w tym przypadku istotne znaczenie ma także wybór tkaniny o odpowiednim kolorze i fakturze, jak również w przypadku łączenia zasłon z firankami – ich umiejętny dobór.

Delikatne firanki

Okno ozdobione delikatnymi, eleganckimi firanami wygląda na ogół bardzo efektownie. Proste, nowoczesne firanki są niezwykle uniwersalne i wspaniale prezentują się w każdym salonie lub w pokoju gościnnym. Okazuje się jednak, że firanki nie zawsze spełniają swoją funkcję, gdyż mocno nasłonecznione wnętrza wymagają czasem zasłonięcia. Wówczas warto zastosować niezwykle funkcjonalne i łatwe w użyciu rolety.

Efektowne rolety na wymiar okna

Uniwersalną i funkcjonalną dekoracją okna są rolety. Idealnie dopasowane do ramy okiennej, dzięki specjalnemu mechanizmowi żyłkowemu, nie odchylają się od okna i pozwalają na płynną regulację światła we wnętrzu. Współczesne rolety mają różnorodne wzory i kolory.  Niezależnie od stopnia odchylenia okna, materiał zawsze przylega do ramy i równo się zwija. Jeśli często uchylamy okno będzie to idealne rozwiązanie.

Można wybrać rolety z prowadnicami montowane w wygodnych kasetkach, w które wsuwana jest tkanina albo odmiany wolnowiszące. Wszystkie rodzaje dostosowane są do wymiaru okna. Na stronie rolety.eu/pl/11-rolety-dzien-noc znajduje się pełen wybór nowoczesnych i efektownych rolet, które stanowią idealną dekorację okienną w każdym pomieszczeniu.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone