Zamknij
REKLAMA

Profesjonalne szkolenia BHP i nie tylko

13:16, 07.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Na polskim rynku działa coraz więcej firm zajmujących się zewnętrzną obsługą przedsiębiorstw w sprawach związanych z Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz ochroną przeciwpożarową. Do grona takich firm zalicza się między innymi gpsbhp.eu. Firma ta obsługuje klientów działających w różnych branżach i posiada

Aby poprawić warunki bezpieczeństwa i przeciwpożarowe w firmach, warto wziąć udział w specjalnych kursach i szkoleniach powiązanych z taką tematyką. Warto też zapisywać się na kursy dodatkowe obejmujące pierwszą pomoc i inne zachowania z zakresu sytuacji awaryjnych. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalistycznych, licencjonowanych instruktorów, którzy wiedzą jak przekazać odpowiednią wiedzę i umiejętności praktyczne. W ten sposób pracownicy nie tylko powiększą zasób swojej wiedzy, ale również zyskają pisemne uprawnienia potwierdzające ich kwalifikacje. Czasami świadectwa ukończenia takich kursów są potrzebne do rozpoczęcia pracy na konkretnych stanowiskach.

Warto zwracać uwagę na szkolenia prowadzone wyłącznie przez licencjonowanych fachowców. Dzięki temu będzie można poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia z zakresu BHP, pierwszej pomocy i ochrony PPOŻ. Kursy takie nie będą więc robione na tak zwaną „sztukę” tylko ich uczestnicy wyniosą z nich praktyczną, przydatną wiedzę zwiększającą bezpieczeństwo, która być może w przyszłości uratuje czyjeś zdrowie, a nawet życie.

Organizacja obowiązkowych szkoleń BHP i przeciwpożarowych

Przepisy Kodeksu Pracy nie pozwalają pracodawcom na zatrudnianie osób, które nie posiadają stosownych umiejętności, kwalifikacji i znajomości przepisów oraz zasad BHP. Obowiązują również przepisy przeciwpożarowe, w ramach których pracodawca musi wyznaczyć osoby wykonujące zadania związane z walką z pożarami i ewakuacją pracowników. Dopełnienie wszystkich formalności wiąże się z koniecznością przeprowadzenia szkoleń BHP i PPOŻ dla pracowników i pracodawców. W Polsce działa na szczęście wielu usługodawców prowadzących takie szkolenia w firmach swoich klientów na terenie całej Polski.

Najważniejsze atuty outsourcingu BHP

Na polskim rynku działa sporo firm oferujących zewnętrzne usługi z zakresu BHP. Czym powinna charakteryzować się dobra firma:

  • Powinna zatrudniać specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje. Przekładają się one na najwyższą jakość świadczonych usług i bardzo dobrą skuteczność szkoleń.
  • Podczas kursów, osoby biorące w nich udział będą poznawać teorię oraz zyskają cenne umiejętności praktyczne.
  • Firmy takie powinny posiadać kompleksową ofertę obejmującą szkolenia związane z zasadami BHP, PPOŻ czy też pierwszą pomocą. Organizowane powinny być również różne wydarzenia, takie jak na przykład „Dzień bezpieczeństwa”. W ofercie powinny też znajdować się szkolenia stanowiskowe (wstępne) oraz obowiązkowe szkolenia okresowe.

kompleksową, atrakcyjną ofertę, którą warto się zainteresować.

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone