Zamknij
REKLAMA

Łożysko kulkowe – gdzie kupić?

12:24, 06.06.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Łożysko kulkowe – co to jest?

Łożysko kulkowe jest to pewien rodzaj łożyska tocznego, stosowany do przenoszenia ciężaru osiowego i promieniowego. Łożysko kulkowe możesz zakupić w kompatybilnych wielkościach, co ułatwia jego dobór do konkretnego zastosowania.

Łożysko kulkowe – jakie jest jego zastosowanie?

Łożysko kulkowe to najbardziej znana grupa łożysk. Łożysko kulkowe możesz z powodzeniem stosować przy produkcji różnych sprzętów, jak i maszyn. Łożysko kulkowe jest niezwykle uniwersalne i wytrzymałe, dlatego też możesz je tak szeroko stosować. Zauważ, że również ze względu na trwałą konstrukcję łożyska kulkowego i łatwy montaż, łożysko to stosujesz dość powszechnie.

Łożysko kulkowe – jakie są rodzaje?

Łożysko kulkowe łatwiej ci będzie dobrać, kiedy dowiesz się, jakie są rodzaje. Może być więc:

  • łożysko kulkowe skośne,
  • łożysko kulkowe wahliwe,
  • łożysko kulkowe wzdłużne,
  • łożysko kulkowe zwykłe.

Łożysko kulkowe bardzo dobrze sprawdza się wszędzie tam, gdzie masz do czynienia z mniejszymi obciążeniami. Standardowo takie łożysko jest zbudowane z pierścienia zewnętrznego, wewnętrznego i z koszyka z kulkami, który zapobiega stykaniu się kulek. W tym łożysku występuje punktowy styk bieżni i kulek. Kulki te mogą obracać się niezwykle szybko, jeśli, jak już wiesz, występują mniejsze obciążenia.

Łożysko kulkowe – jak działa?

Łożysko kulkowe zapewnia i polepsza płynną pracę tych części, które się obracają. Ponadto łożysko kulkowe chroni ich powierzchnię przed oddziaływaniem sił grawitacji. Jest więc niezbędnym elementem wielu różnych urządzeń, w tym tych, z których korzystasz każdego dnia.

Łożysko kulkowe – jak wybrać?

Jeśli chcesz wybrać właściwe łożysko kulkowe, musisz uwzględnić wiele czynników. Przede wszystkim musisz ustalić typ łożyska, a także jego konfigurację. Niemniej istotna jest jego wielkość, a także wymiary zabudowy łożyska. Musisz też wziąć pod uwagę dobór uszczelnienia i rodzaj smarowania. Nie możesz też zapomnieć o oszacowaniu warunków, w jakich ma pracować łożysko i o wpływie czynników zewnętrznych.

Zanim wybierzesz łożysko, musisz wiedzieć, w jakich częściach maszyny ma być zastosowane i dlatego niezbędna jest analiza tych elementów urządzenia. Dobór łożyska nie może odbyć się bez analizy jego obciążenia, mając na uwadze zarówno wielkość, jak i kierunek działania. Bardzo ważna jest też dobrze dobrana prędkość obrotowa łożyska do konkretnego zastosowania i czas jego pracy. Musisz również mieć świadomość, czy dane łożysko będzie w stanie poradzić sobie z przeciążeniami i wibracjami. Bardzo ważne jest to, byś uwzględnił właściwą temperaturę łożyskową, a także wzrost temperatury, który następuje w wyniku sił tarcia. Nie mniej istotne jest to, jak na łożysko kulkowe będzie wpływać środowisko, w jakim będzie ono pracować. Szczególnie ważne jest to, byś uwzględnił stopień zanieczyszczenia, czy narażenia na korozję.

Łożysko kulkowe – gdzie kupić?

Łożysko kulkowe allegro to jedna z opcji, jeśli zechcesz kupić taki element konstrukcyjny. Lepszym rozwiązaniem może być jednak profesjonalny serwis, dlatego wybierz http://www.abcnc.pl/.

 

(materiał partnera)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone