Zamknij
REKLAMA

Wyjątkowe aranżacje wnętrz w stylu vintage – jak je urządzić?

21:24, 04.06.2018 | Materiały partnera
Skomentuj
Fot. Materiały partnera

Styl vintage w aranżacji wnętrz już od dłuższego czasu cieszy się niemalejącą popularnością. Zobacz, jak w prosty sposób stworzyć aranżacje wnętrz w stylu vintage.

W życiu wielu ludzi, aranżacja rodzimego domu rodem z minionej epoki, przywołuje na myśl niezwykłe ciepłe i bez wątpienia pełne miłości wspomnienia. Nic więc dziwnego, że po chodnym minimalizmie i sterylnie białym stylu skandynawskim, z przyjemnością powracamy do miłych wspomnień, w których dominował przytulny styl vintage w aranżacji wnętrz.

Nietrudno się więc domyślić, że coraz więcej osób decyduje się przywołać wspomnienia z dziecięcych lat na stałe. Jak to robią? Najskuteczniejszym rozwiązaniem okazuje się typowy styl vintage w aranżacji mieszkania, a czasem nawet styl vintage w nieco nowoczesnej odsłonie. Jeśli z utęsknieniem patrzysz wstecz, sprawdź, jak stworzyć aranżacje wnętrz w stylu vintage.

Jak stworzyć aranżację wnętrz w stylu vintage?
Bez wahania zaaranżuj podłogę i ściany w dawnym stylu

Wbrew pozorom, styl vintage w aranżacji wnętrz nie został ściśle określony przez jasne ani przejrzyste zasady. Dlaczego? Otóż aranżacja wnętrza w stylu vintage może nawiązywać zarówno do nie tak dawnych czasów PRL’u, jak i do odległych epok, które były obecne w historii świata.

Aby przenieść minione epoki do teraźniejszości, należy pamiętać, że zarówno ściany, jak i podłogi w stylu vintage bez wątpienia muszą oddać charakter dawnych lat. Pamiętajmy przy tym, że choć kolorystyka w stylu vintage jest niemal dowolna, warto postarać się o dodatkowe postarzenie różnych elementów. Na przykład do postarzenia drewnianej podłogi, idealnie nada się sprawdzona szlifierka akumulatorowa.

Kup stare meble, lub zdecyduj się na ich samodzielne postarzanie

Dziś niejeden antykwariat meblowy oferuje wyjątkowe perełki w stylu vintage. Szczęścia możemy także szukać na pchlich targach, a także na zwykłych targowiskach, gdzie znajdują się stoiska ze starociami. Jeśli na samym stoisku nie znajdziemy mebli, warto zapytać sprzedawcy staroci, czy znają kogoś, kto sprzedaje antyczne meble.

Nie należy przy tym zapominać, że stare meble w dobrej cenie znajdziemy również na licznych portalach ogłoszeniowych. Warto także pamiętać, że w dzisiejszych czasach można samodzielnie wykonać proces postarzania drewnianych mebli. Tutaj także sprawdzi się niezawodna szlifierka akumulatorowa!

Wybieraj wyłącznie akcesoria i dekoracje w danym stylu

Styl vintage we wnętrzach zostaje idealnie podkreślony przed wyszukane dekoracje i akcesoria z danych lat. Pamiętajmy, że takie dodatki i akcesoria znajdują się nie tylko na targowiskach. Gdzie można znaleźć wyjątkowe dodatki w stylu vintage? Ozdoby, dekoracje, akcesoria i dodatki do domu w stylu vintage znajdują się w babcinych piwnicach, na strychach, a także w pudłach umieszczonych w garażu. Zapytaj swoich rodziców i dziadków o stare ozdoby, a z pewnością ucieszą się, że ich dawno zapomniane dekoracje do domu w stylu vintage zyskają nowe życie.

(Materiały partnera)

Komentarze (1)

TomaszNTomaszN

0 0

Jak w stylu vintage to tylko z antyczną aranżacją dzięki materiałom, które można zakupić na jakichś targach lokalnych, giełdzie, jarmarku albo sklepie np. http://antyki-senator.pl/ 12:31, 11.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone