Zamknij
REKLAMA

PrestaShop - wady i zalety

12:34, 21.05.2018 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Wybór odpowiedniego oprogramowania dla sklepu internetowego to kwestia kluczowa dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Klienci chętnie korzystają ze sklepów, które mają przejrzysty interfejs, ciekawy layout oraz umożliwiają intuicyjną, łatwą obsługę. Zatem jakie oprogramowanie wybrać, aby zaspokoić potrzeby potencjalnych klientów? Rozwiązaniem, na które decydują się właściciele sklepów internetowych jest oprogramowanie PrestaShop.

Dlaczego oprogramowanie PrestaShop jest tak popularne?

W sieci funkcjonuje wiele sklepów, które opierają sie o rozwiązania dostarczane przez PrestaShop. Oprogramowanie to działa na zasadzie opensource - jest dostępne dla każdego bez ponoszenia opłat za podstawową wersję. To duża zaleta, szczególnie dla początkujących przedsiębiorców, dopiero stawiających pierwsze kroki w branży e-commerce. W ramach darmowej opcji klient otrzymuje kod źródłowy i wynikowy. Pierwszy z nich może być legalnie modyfikowany. Na stronie https://x13.pl/ zapoznać się można z szeroką ofertą pakietów dodatkowych, które umożliwiają podniesienie funkcjonalności sklepu internetowego.

Całość oprogramowania jest bardzo intuicyjna i prosta. Z instalacją i ustawieniami poradzi sobie nawet osoba, która nie ma podstawowej wiedzy informatycznej. Obsługa również nie sprawia problemów. PrestaShop zapewnia wsparcie ekspertów, którzy w razie wystąpienia kłopotów służą pomocą.

Oprogramowanie PrestaShop umożliwia dostosowanie sklepu do własnych preferencji. Klient może wybrać szablon spośród ponad 2000 propozycji, które można dowolnie modyfikować, np. pod względem zastosowanych kolorów lub rozmiaru trzcionki. Sklepy internetowe utworzone na PrestaShop wykazują sie również responsywnością, dzięki czemu można z nich wygodnie korzystać nie tylko na komputerze lub laptopie, ale również z każdego urządzenia mobilnego.

Z perspektywy klientów zagranicznych, ważna jest również możliwość wprowadzenia płatności w obcych walutach i zmiany języka.

Oprogramowanie bez wad?

Tak jak każde oprogramowanie, tak również PrestaShop nie jest wolne od wad. Jedną z nich jest stosunkowo niewielka skalowalność. Z PrestaShop wygodnie korzystać mogą małe i średnie firmy. Duże sklepy internetowe napotykają niekiedy na problemy z działaniem oprogramowania wraz z wprowadzaniem nowych funkcjonalności i pakietów.

Oprogramowanie jest na bieżąco aktualizowane przez programistów, jednak każdy klient aktualizacje te musi sam wprowadzić w swoim sklepie. Nie wykonują się one automatycznie.

Pomimo nielicznych wad, PrestaShop jest jednym z najchętniej wybieranych przez początkujących przedsiębiorców oprogramowań.

(artykuł sponsorowany)

Komentarze (1)

Selljus.plSelljus.pl

1 0

Aby uniknąć problemów z niepoprawnym działaniem zaleca się aktualizację sklepu do wersji stabilnej. Duża cześć sprzedawców zbyt szybko chce aktualizować sklep do wersji, która jeszcze nie jest stabilna - stąd powstaje wiele problemów. 10:04, 29.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© tygodnik.pl | Prawa zastrzeżone